Спецпроєкти

«Херсонський кавун» і «Закарпатський мед»: Мінекономіки хоче, щоб сім українських продуктів здобули реєстрацію географічного зазначення


Мінекономіки хоче домогтися, щоб сім українських продуктів здобули реєстрацію географічного зазначення та визнання в ЄС.

Про це повідомляє Мінекономіки.

Навіщо це потрібно?

Географічні зазначення – це ідентифікація певного товару чи продукту, які надходять із конкретного географічного місця, мають особливу репутацію, якість і характеристики. Тобто хоча б один або кілька етапів виробництва цього продукту зумовлені місцем походження й відбуваються на цій території.

Продукти чи товари з поміткою географічного значення визнають у ЄС як національне надбання країни.

Зокрема, Мінекономіки хоче домогтися реєстрації таких семи українських продуктів:

  • «ДОЛИНА ФРУМУШИКА» – тихі білі, червоні та рожеві вина, які виготовляють із винограду з Одеської області в долині Фрумушика.
  • «ХЕРСОНСЬКИЙ КАВУН» – кавуни з унікальним смаком та високою врожайністю, яких вдалося досягти завдяки клімату Херсонського регіону.
  • «ПРИДУНАЙСЬКА БЕССАРАБІЯ» – тихі та ігристі вина з винограду віповідних сортів, які походять на 85% із географічного місця.
  • «ЯЛПУГ» – тихі вина, які виробляють навколо озера Ялпуг.
  • «МЕД ЗАКАРПАТТЯ/ЗАКАРПАТСЬКИЙ МЕД» – монофлорний чи поліфлорний мед, який є трьох видів: весняний, літній та осінній. Його роблять завдяки специфічній медоносній флорі.
  • «М’ЯСО БАРАНИНИ ФРУМУШИКА/БАРАНИНА ФРУМУШИКА» – унікальне м’ясо, отримане з окремих порід овець, яких випасають на території Тарутинських степів.
  • «ЗАКАРПАТСЬКЕ ВИНО» – тихе вино, яке виготовляють з окремих сортів винограду, що ростуть на схилах Карпатських гір.
  • «АША-АБАГ» – тихе вино, яке роблять із винограду, що на 85% росте навколо села Шабо.

«Україна має багато унікальних продуктів, які складають окремий нішевий сегмент на ринку й мають додаткову ринкову вартість – це продукти з чітким географічним походженням», – зазначила заступниця Міністра економіки України Ірина Новікова.

Для внесення до європейського реєстру географічних зазначень Мінекономіки направило документи про українські товари: «Гуцульська коров’яча бриндза», «Гуцульська овеча бриндзя» та «Мелітопольська черешня».

22 липня відбулося перше засідання експертної комісії щодо погодження специфікацій товарів із географічними зазначеннями. Наступним кроком стане реєстрація цих географічних зазначень на національному рівні.

Нагадаємо, що Україна відправила до ЮНЕСКО досьє про український борщ, щоб його визнали нематеріальною українською культурною спадщиною.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь