Спецпроєкти

«Нове українське кіно»: у кінотеатрах покажуть найкращі фільми за роки незалежності


19 серпня, напередодні річниці Незалежності України, у кінотеатрах покажуть найкращі стрічки за попередні 30 років. До списку ввійшли сім фестивальних фільмів та фільмів-подій.

Про це повідомляє Arthouse Traffic.

Які кінострічки покажуть?

«Донбас» (2018), Сергій Лозниця

Основою 13-ти епізодів фільму є аматорські ролики, зняті на територіях так званих «ДНР» та «ЛНР» у 2014-2015 роках. Мета стрічки – спровокувати людей на діалог навколо цієї болісної теми.

Фільм отримав нагороду «Особливий погляд» на Каннському кінофестивалі. Також його висунули на «Оскар» від України.

«Плем’я» (2014), Мирослав Слабошпицький

Фільм про хлопця, який живе в інтернаті для людей із вадами слуху. Жанр – кримінальна драма. На Каннському кінофестивалі здобув гран-прі «Тижня критики».

Кінострічку представляли на понад 100 кінофестивалях. Також вона виходила в прокат у десятках країн.

«Мої думки тихі» (2019), Антоніо Лукіч

Фільм, що поєднує відбірний український гумор та чудову акторську гру. Кінострічка розповідає нам про молодого звукорежисера, який прагне заробити грошей та просунутися кар’єрними сходами. Він вирушає до Закарпаття, щоб записати там звуки різних тварин. І все минуло б добре, якби не його мама, родичі й сусіди, а також інші пригоди.

У 2020 році стрічка посіла 6 місце за розміром касових зборів. За перші п’ять тижнів вона зібрала 9,4 млн грн, а переглянули фільм більш ніж 100 тис. осіб.

«Додому» (2019), Наріман Алієв

Кримські татари батько та син забирають тіло старшого сина, який загинув в АТО. Вони хочуть відвезти його на історичну батьківщину, щоб поховати відповідно до своїх релігійних традицій. Сюжет фільму зав’язаний на пригодах, що відбуваються з головними героями в дорозі, та на одвічних проблемах батьків і дітей.

«Віктор_Робот» (2020), Анатолій Лавренішин

Анімаційний фільм, що розповідає про далеке майбутнє. Маленька Віка разом із роботом намагається відшукати свого дідуся. Адже тільки він може полагодити штучну зірку, яка забезпечує інші планети енергією.

Фільм здобув приз глядацьких симпатій Одеського міжнародного кінофестивалю. Окрім цього, його визнали найкращим анімаційним фільмом за версією національної премії кінокритиків «Кіноколо», він здобув нагороду від кіноакадемії «Золота дзиґа» у номінації «Найкраща пісня».

«Атлантида» (2019), Валентин Васянович

Стрічка, що знову ж таки порушує питання Донбасу. Події в ній відбуваються у 2025 році, після закінчення воєнних дій. Унаслідок перемоги України залишились зруйновані території, про які більшість людей радять забути.

Фільм переміг у програмі «Горизонти» на Венеціанському кінофестивалі, отримав нагороди на кінофестивалях Одеси, Токіо та Франції, здобув премію «Фільм року» за версією премії «Кіноколо», був висунутий на «Оскар».

«Земля блакитна, ніби апельсин» (2020), Ірина Цілик

Містечко Красногорівка найбільше постраждало від обстрілів у 2014-2015 роках за часів АТО. Фільм розповідає історію родини, для якої ці роки стали надзвичайно складними. Зруйнованим було все навколо: школа, сусідський дім. Самі герої постійно живуть у тривозі, але все одно не втрачають надії.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь