У США відкриють лікарню для людей із постковідним синдромом
На базі Стенфордського університету у США відкриють лікарню для людей із постковідним синдромом.
Про це пишуть у Stanford Medicine.
Що лікуватимуть?
За даними Stanford Medicine, 70% госпіталізованих із COVID-19 після одужання страждають від хоча б від одного симптому захворювання наступні кілька місяців. Ще 30% переживають затяжні симптоми.
Науковці також додають, що тест на COVID-19 більше не можна називати гарантом одужання, а із самим вірусом упоратися буде не так і просто.
Постковідним синдромом називають такі симптоми:
- хронічна втома;
- запаморочення;
- мінливий настрій;
- важке дихання, задишка;
- головний біль;
- діарея;
- прискорене серцебиття;
- порушення слуху.
Фахівці зі Стенфордського університету розробляють терапію для людей із постковідним синдромом. А в лікуванні братимуть участь кардіолог, пульмонолог, гематолог й аудіолог.
Окрім цього, симптомами можуть бути неврологічні розлади: тривала слабкість упродовж кількох тижнів, порушення сну й виражена слабкість. Серед когнітивних розладів – порушення пам’яті та функцій вищої нервової системи.
Ми розповідали, що «постковідний синдром», або, інакше кажучи, тривалість проявів симптомів COVID-19, може спостерігатися до 12 тижнів і більше.