Спецпроєкти

Біткоїн став офіційним платіжним засобом у Сальвадорі, а потім обвалився в ціні на 20%


Біткоїн став офіційним платіжним засобом у Сальвадорі й першого ж дня обвалився в ціні на 20%.

Про це пише ВВС.

Не такого ефекту очікували

Ціна біткоїна у вівторок впала до найнижчого рівня за майже місяць, опустившись із 52 тис. доларів до 43 тис. доларів. Це сталося після того, як криптовалюта набула статусу офіційного платіжного засобу в Сальвадорі.

Але це не єдина проблема, яка виникла.

Президент Сальвадору Найбі Букеле очікував зовсім іншого ефекту від свого сміливого нововведення. Він передбачав, що використання криптовалюти покращить економіку, залучить інвестиції, зокрема зросте споживання та зменшаться витрати на переведення коштів для сальвадорців, які живуть за кордоном.

Проте самі сальвадорці не в захваті від такого проєкту. У Сальвадорі понад 1000 протестувальників зібралися біля Верховного суду на протест проти біткоїна. Вони пояснюють це тим, що не є противниками самої криптовалюти. Але вважають, що підприємства не зобов’язані приймати біткойни як оплату.

«Держава підтримує ці виплати й бере на себе ризик, але, зрештою, саме ми є платниками податків», – зазначив один сальвадорець.

Після того, як біткоїн обвалився в ціні, це лише підсилило побоювання сальвадорців. Адже курс цієї криптовалюти нестабільний. Сама лише країна, після того, як закупила біткоїни, втратила на курсі три мільйони доларів.

Окрім фінансової нестабільності, деякі кажуть, що прийняття біткойна може стимулювати незаконні транзакції.

Аналітики вважають, що причиною різкого падіння курсу є те, що люди, які купили біткоїни, коли почули про Сальвадор, тепер продають їх по факту.

«Я думаю, що напередодні цієї події виникло деяке очікування, подібне до того, що ми бачили перед лістингом Coinbase на Nasdaq», – пояснив головний інвестиційний директор Apollo Capital, фонду криптоактивів в Австралії, Генрик Андерссон.

Що буде далі – покаже лише час. Але наразі Apple та Huawei не підтримують місцевий цифровий гаманець Chivo. Сервіси гаманця полетіли через велику кількість реєстрацій нових користувачів.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь