Спецпроєкти

Facebook призупинила роботу над Instagram Kids. Натомість компанія покращить функції батьківського контролю


Компанія Facebook призупинила роботу над Instagram Kids, але планує покращувати функції батьківського контролю.

Про це йдеться в блозі Facebook.

Що відомо про Instagram Kids?

Про появу інстаграму для дітей заявили на початку 2021 року. Але таку новину сприйняли здебільшого негативно. Ідею критикували як звичайні користувачі, так і політики.

У Facebook заявляють, що Instagram Kids був призначений для дітей до 13 років. У такий спосіб вони намагалися владнати неспроможність інстаграму перевіряти дітей на правдивість року народження під час реєстрації в соціальну мережу. У дитячій версії інстаграму батьки могли б контролювати контент, який переглядає їхня дитина.

«Критики Instagram Kids сприймуть це як визнання того, що проєкт – погана ідея. Це не той випадок. Реальність така, що діти вже перебувають у мережі, і ми вважаємо, що розвиток досвіду, відповідного їхньому віку, розробленого спеціально для них, набагато краще для батьків, ніж те, що ми маємо сьогодні», – заявив глава Instagram Адам Моссера.

Чому створення Instagram Kids призупинили?

Видання CNBC вважає, що причиною призупинення роботи над Instagram Kids стала саме критика. Незадовго до цього видання The Wall Street Journal опублікувало результати внутрішнього дослідження Facebook, у якому йдеться, що соціальні мережі, зокрема Instagram, можуть розвивати в дівчаток-підлітків схильність до самогубства, анорексії та психологічних проблем.

Після цього представники Комітету Сенату США з торгівлі та захисту прав споживачів заявили, що проведуть розслідування.

Що планує робити Facebook зараз?

Роботу над Instagram Kids не скасували повністю, а лише призупинили. У блозі компанії зазначають, що окремі інструменти впроваджуватимуть у звичайному інстаграмі.

Наприклад, компанія планує розширити можливості батьківського контролю. Зокрема дозволити батькам контролювати облікові записи своїх дітей до 13 років. І водночас з’явиться можливість контролювати сторінки підлітків від 13 років.

Проте компанія планує відстоювати Instagram Kids, щоб, імовірно, запустити його знову в розробку через деякий час. Як приклад вдалого досвіду наводять YouTube та TikTok, які мають окремі версії для дітей до 13 років.

Вони пояснюють, що Instagram Kids містив би такі функції:

  • щоб приєднатися, дитині знадобиться дозвіл батьків;
  • застосунок не міститиме реклами;
  • вміст та функції відповідатимуть віку;
  • батьки можуть контролювати час, який їхні діти проводять у застосунку;
  • контролювати, хто може надсилати їм повідомлення, стежити за ними й за ким вони можуть стежити.
#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь