Спецпроєкти

Осінь, рожеве шампанське та сало: 5 правил вибору та поєднання ігристого вина


Ігристе вино неймовірно популярне в усьому світі, Україна – не виняток. Цікавість до нього тільки зростає, особливо восени, коли хочеться додати свята в сірі прохолодні будні. Як вибрати ідеальне ігристе? З чим поєднувати напій? Відповіді на ці та інші актуальні запитання осені допомагала знайти Ірина Грідіна, винна консультантка та візіонерка проєкту Be Wine.

Осінь не причина сумувати. Нині пора фудпейрингу та бризків шампанського, адже саме час розфарбувати сірі прохолодні будні. З чого почати шлях? Які основні тенденції ринку ігристого вина? Та які є нетривіальні варіації в гастрокультурі, що дозволяють вийти за межі звичних смакових поєднань, простих гам?

Про тенденції

Пандемія вплинула на рівень продажів вина, оскільки багато барів та ресторанів зовсім закрилися. Але роздрібні магазини та електронна комерція прийняли виклик. Унаслідок цього загальне споживання вина збільшилося на 0,7% у 2020 році. Повідомляє The Beverage Information Group у 2021 році. Зросло й споживання ігристих вин, показник підвищився на 1,4%.

Нині галузеві експерти очікують, що сегмент ігристих вин у 20212022 роках буде одним із лідерів. Попри те, що шампанське та подібні напої здавна вважали святковим вибором, тенденції змінюються. Споживачі виявили, що ігристе вино також може бути принадою буднів, такою собі гілті плеже.

Тепер люди готові «вливати крихітні бульбашки» у свої буденні вечері. Погодьтеся, хочеться свята.

5 правил вибору ігристого вина

Винна консультантка та візіонерка проєкту Be Wine Ірина Грідіна допомогла нам виокремити 5 основних правил вибору ігристого вина, на які треба орієнтуватися.

  1. Вміст цукру. Хтось полюбляє солодше, хтось – з кислинкою. Тому, щоб не помилитися, зверніть увагу на кількість цукру в напої.
  2. Сорт винограду. Бажано записати в замітки чи просто сфотографувати в галерею телефона той сорт, який ви вже скуштували, залишити для себе якісь враження та зазначати його особливості.
  3. Країну та регіон. Класичне шампанське знайдете у Франції, а просеко в Італії.
  4. Цінову політику. Є вина, які входять до каталогу, а є відверто дешевий продукт. Винний консультант рекомендує новачкам вибирати середні позиції.
  5. Виробника. Спочатку варто спробувати ті вина, що у вас «на слуху» тобто універсальніші; а вже потім дегустувати ігристе маленьких виробництв.

Поєднання ігристого вина та закусок

Бокальчик ігристого зазвичай ідеально поєднується із сирами, оливками та подібними легкими закусками. Для любителів морепродуктів устриці та шампанське можуть стати дійсно знаковим дуетом. Чудова пара для ігристого вина – смажене курча, стейк та навіть варіації крем-супів. Але це все не новина. 

А дійсно цікаву варіацію пропонує винна консультантка Ірина Грідіна: «Насамперед ігристе вино – це аперитив. Воно повинно бути охолоджене, але не переохолоджене. Якщо ми кажемо про поєднання, то цікавим локальним фудпейрингом стане тандем: рожеве шампанське та українське сало. Це чудова альтернатива класичному поєднанню ігристого зі свининою. Подібні напої з високою кислотністю чудово підходять до тяжких страв».

Тренди та інновації: що далі?

Ринок ігристих вин розширяється. Серед останніх трендів – безалкогольні вина та рожеве шампанське. Переваги безалкогольних ігристих вин очевидні: це майже той самий смак, але відсутність головного болю на наступний день. У чому феномен рожевого напою, крім його привабливого інстаграмного кольору? Рожеві ігристі вина мають різні стилі, аромати та смаки: від ніжно-рожевого та делікатного (троянда Провансу) до насиченого й високоалкогольного (апеласьйон Тавель). Варто врахувати, що таке вино компромісний варіант: і не біле, і не червоне. 

«Серед найновіших тенденцій – вино в жерстяних банках та в тетрапаках. Така популярність спричинена можливістю доступнішого перероблення тари, а її виробництво зменшує кількість викидів CO₂. Також є тренд на полегшення ваги пакування, адже тяжкі пляшкице далекий-далекий “паст”», зазначає Ірина Грідіна.

Якщо говорити про майбутнє, то, за словами експертки, виробники зараз активно працюють над новою системою, що буде зменшувати кількість алкоголю у вині без шкоди смаковим якостям.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь