Спецпроєкти

Як покращити ерекцію та лікувати простатит. 6 незручних запитань лікарю-андрологу


Лікар-андролог – це спеціаліст, який лікує захворювання чоловічої статевої сфери; аналог гінеколога для чоловіків.

Ми записали подкаст із лікарем-андрологом Ігорем Чорнокульським. Поставили спеціалісту запитання, які соромляться гуглити чоловіки: як зберегти ерекцію як у 18; навіщо потрібне обрізання; як виявити рак яєчок і лікувати простатит.

Подкаст дивіться на нашому YouTube-каналі:

Коли треба завітати до андролога?

Очевидно, що треба йти, коли є скарги. Крім цього, у чоловіків є певні вікові періоди, коли обов’язково треба завітати до андролога чи уролога.

  1. У дитячому віці треба перевіритися на вроджені патології й слідкувати за нормальним розвитком члена та яєчок.
  2. У період 25-35 років збільшується ризик розвитку раку яєчок. Бажано тоді перевірятися хоча б раз на рік, щоб вчасно виявити захворювання.
  3. Після 45 років обстеження обов’язкові. Потрібно обстежувати простату, бо рак простати займає вищі щаблі із захворюваності. Плюс приблизно в цей період (45-55) може настати андропауза – чоловічий клімакс.

Чоловіча плідність

Якість чоловічої сперми погіршується в чоловіків у всьому світі. Причин цього є багато: погана екологія, шкідливі звички, малорухливий спосіб життя, неправильне харчування, стресс, занадто висока температура.

Для збільшення рухливості сперматозоїдів треба їсти фрукти. Фруктоза – це пальне для сперматогенезу.

Також у виробленні сперматозоїдів бере участь тестостерон, рівень якого в організмі можна підвищити за допомогою спорту й фізичних навантажень.

Приймати тестостерон ззовні заборонено, бо тоді організм починає менше виробляти власного гормону, що негативно впливає на якість сперми.

Якщо є серйозніші проблеми з рухливістю або кількістю сперматозоїдів, застосовують гормональну терапію під наглядом лікаря.

Також є можливість взяти здоровий сперматозоїд і запліднити яйцеклітину штучно за допомогою ЕКЗ.

Проблеми з ерекцією

Проблеми завжди мають системний характер. Якщо це разове (один чи декілька разів не встав) – може бути й не проблема. Коли проблеми з ерекцією з’являються періодично, і їх не можна пояснити психологічними факторами, тоді слід піти до спеціаліста.

На ерекцію впливають стрес і втома, інші психологічні фактори й надмірна вага.

Треба зазначити, що гормональний пік у чоловіків відбувається приблизно в період 18-22 років. Після цього рівень гормонів поступово знижується, досягаючи критичних позначок у 45-55 років. Тому нормально, коли в дорослого чоловіка статевий потяг і статеві можливості не такі, як у 20 років.

Ігор Чорнокульський розповідає: до нього інколи приходять чоловіки 30 років і скаржаться, що вже не можуть мати стільки сексу, скільки було кілька років тому. Спеціаліст пояснює, що це нормально.

Простатит

Простатит може виникнути й у 14 років. Вікові проблеми з простатою називаються аденомою та виникають приблизно після 45 років.

Для наочності можна порівняти простатит та аденому з проблемами шкіри.

Простатит – це як прищі: є запальний процес і набряк.

Аденома – як бородавка: тобто збільшення в розмірах, але може не супроводжуватися болями. Розростання йде не через набряк, а через розростання тканини.

І за простатиту, і за аденоми можуть бути проблеми із сечовипусканням.

Фактори ризику: переохолодження, сидячий спосіб життя, нерегулярне статеве життя.

Сперму треба регулярно випускати на волю

Довге утримання від еякуляції може зашкодити здоров’ю.

Передміхурова залоза виробляє секрет, який є компонентом сперми, і він може загущуватися, через що може початися запальний процес.

Також статева система – це м’язи, які потрібно тренувати.

До речі, перерваний статевий акт і штучне стримування може призвести до гіпертрофії (збільшення) передміхурової залози, зниження потенції та порушення формування оргазму.

Як збільшити член?

Найімовірніше, член збільшувати не треба. Вагіна – це 7-15-сантиметровий м’язовий канал, тобто 5-7 сантиметрів цілком може вистачити для задоволення. А середній розмір члену – 12-13 сантиметрів. Тому не переймайтеся.

Збільшити член за допомогою пігулок або мазей неможливо. Вакуумні помпи можуть спрацювати, але розтягувати член доведеться багато годин на день упродовж місяців. Ви радше отримаєте травму, ніж збільшення розміру.

Єдиний дієвий метод збільшення – це підрізання зв’язок, на яких висить член (лігаментотомія). Тобто є частина члену, яка розміщена всередині й утримується за допомогою зв’язок, і цю частину можна вивільнити.

Після операції зміниться ерекція – член стоятиме паралельно до підлоги.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь