Спецпроєкти

Історії геніїв і відкриттів: 5 фільмів, які змусять вас зацікавитись наукою


Цілком можливо, що науковці – нові рок-зірки. Принаймні часто їхнє життя та робота настільки цікаві і вражаючі, що лягають в основу книжкових сюжетів та сценаріїв. 

bit.ua ділиться добіркою фільмів про науковців різних галузей – новеньких і тих, що вже стали коасикою. Впевнені, що після перегляду ви захопитесь біографіями науковців.

«Небезпечний елемент» (Radioactive, 2019)

Дослідження радіоактивності – те, чому відома науковиця Марія Склодовська-Кюрі присвятила все своє життя. Разом із чоловіком П’єром вони відкрили радій і полоній. Марія буда справді непересічною жінкою, отримала Нобелівську премію і подарувала людству ще одну нобелівську лауреатку – доньку Ірен Жоліо-Кюрі. Справедливості заради, відкриття Кюри принесли чимало користі і чимало лиха. Розамунд Пайк у ролі Склодовської-Кюрі надзвичайно органічна.

 

 

«Тесла» (Тesla, 2020)

Варто зазначити, що цей фільм дещо вільно інтерпретує біографію Ніколи Тесли, видатного фізика, інженера та винахідника. Події стрічки розгортаються після 1885 року, тобто після того, як Тесла звільняється із контори Томаса Едісона. Тепер геній змушений шукати інвесторів для своїх винаходів, тож це завдає йому чимало клопоту і душевних хвилювань.

«Приховані фігури» (Hidden Figures, 2016)

1960 рік. В NASA готують місію у космос і над розрахунками працюють чорношкірі жінки-математики. Втім працюють так, аби лишатися непомітними, адже в США – розквіт патріархату і расизму. Надихаючий фільм про те, що робити свою справу добре варто навіть, якщо не отримуєш заохочення і схвалення.

«Гра в імітацію» (The Imitation Game, 2014)

Бенедікт Камбербетч у ролі британського математика та аналітика Алана Тьюрінга. Власне Тьюрінга називають батьком сучасної інформатики і фільм зображує період кінця Другою Світової війни. Тьюрінг працював над розшифровкою нацистського коду Енігма і, розшифрувавши його, прискорив перемогу союзників на нацистською Німеччиною. У фільмі також зображені душевні хвилювання і особисті стосунки математика, оскільки він мав гомосексуальну орінтацію.

 

 

«Небезпечний метод» (A Dangerous Method, 2011)

Стрічка розповідає про дружбу і роботу видатних психоаналітиків Зигмунда Фрейда і Карла Густава Юнга. Кіра Найтлі грає маловідому психоаналітикиню Сабіну Шпільрейн, яка свого часу була пацієнткою Фрейда. У фільмі зображені перші практики психоаналітичних сесій та лікувань неврозів немедикаментозним способом. Всім любителям науки про психіу людини буде цікаво. Так само як і тим, хто захоплюється біографією Фрейда.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь