Спецпроєкти

Понад 25 млн доларів: частково самознищену картину Бенксі продали за рекордну ціну


Картину британського художника Бенксі, яку майже знищив шредер під час попереднього аукціону, продали за 25 млн доларів. Це рекордна сума для художника.

Про це повідомляє Sotheby’s.

Хто такий Бенксі?

Бенксі — найвідоміший вуличний художник. Попри шалену популярність художник досі приховує своє справжнє ім’я. Картини Бенксі почали з’являтися на вулицях від початку 1990-х років. Наразі його роботи оцінюються в мільйони доларів. Є багато версій того, хто такий Бенксі. Згідно з поширеними версіями, його справжнє ім’я — Роберт або Робін Бенкс.

Чому картина зіпсована?

На першому аукціоні в 2018 році картину Бенксі «Дівчина з повітряною кулькою»(перша назва картини) продали за 1 мільйон фунтів стерлінгів. Тоді картину придбала колекціонерка з Європи. Відразу після продажу вмонтований у рамку шредер порізав картину на смужки. Тоді колекціонерка не відмовилась від картини, а виставила її на повторний продаж.

Ціна картини

Після того, як витвір мистецтва виставили повторно на аукціон, очікувана вартість картини становила 2,5 мільйона фунтів стерлінгів. Найбільшу ціну, яку прогнозували — 6 мільйонів фунтів стерлінгів. Це вже було у кілька разів більше за початкову ціну «Дівчинки з повітряною кулькою». Відтак кінцева ціна «Любові у смітті» (друга назва картини) є рекордною вартістю роботи для Бенксі і становить 18,58 мільйона фунтів стерлінгів. Колекціонерка, що придбала картину, не оприлюднює своє ім’я.

В результаті художник отримає 16 млн фунтів стерлінгів, враховуючи відсоток, який стягує аукціон.

Раніше ми розповідали, що хакер опублікував на сайті Бенксі його фейкову роботу та продав її за 336 тисяч доларів.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь