Спецпроєкти

Кожен може допомогти: NASA просить допомоги в навчанні марсоходів


Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору США пропонує всім охочим допомогти у вивченні ШІ-алгоритму. Він здатний розпізнавати особливості поверхні Марса.

Про це повідомляє Scitechdaily.

Про проєкт

Новий проєкт AI4Mar базується на зображеннях, отриманих із марсохода Curiosity. Ці зображення необхідні для складання правильних маршрутів для марсохода в Лабораторії реактивного руху НАСА. У результаті цієї діяльності з’явився алгоритм із назвою SPOC, який у 98% випадків правильно ідентифікує особливості поверхні.

Алгоритм SPOC (Soil Property and Object Classification) – Класифікація властивостей ґрунту й об’єктів. Головна мета – допомогти марсоходу вибирати важливе з величезної кількості даних, надісланих із Марса.

Як допомогти?

Відтепер кожен охочий може навчити марсохід правильно класифікувати марсіанський ландшафт. Щодня марсохід Perseverance відправляє на Землю до кількох сотень зображень. За кілька годин ученим та інженерам потрібно швидко проаналізувати всі ці дані. А далі необхідно надіслати назад марсоходу нові інструкції з пересування. Тож учені не встигають із таким обсягом даних.

На цій сторінці кожен охочий може допомогти NASA. Щоб допомогти, потрібно виконати кілька кроків:

  • на вебсайті AI4Mars розпочати перегляд знімків, які були отримані від марсоходів Perseverance, Curiosity або Opportunity;
  • ознайомитися з типами маркерів та їх описом;
  • залежно від вибраних маркерів потрібно ідентифікувати різні об’єкти: пісок, щільний ґрунт, велике каміння тощо.

Читайте також

NASA показало найпотужніший спалах на Сонці за 2021 рік – відео.

Дослідження: чому зникла вода на Марсі? 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь