Спецпроєкти

Країна Сальвадор планує майнити криптовалюту завдяки енергії вулкана


Країна Сальвадор, де вперше Bitcoin визнали офіційним платіжним засобом, планує майнити криптовалюту завдяки енергії вулкана.

Про це повідомив президент країни у своєму твітері.

Як будуть майнити біткоїн?

У Сальвадорі в джунглях розташовані геотермальні електростанції, які працюють завдяки енергії вулканів. Вони виробляють 20% від усієї електроенергії країни.

Дві з таких станцій належать електротехнічній держкомпанії LaGeo. Ресурсний потенціал компанії дорівнює 644 мегавати, але зараз вона використовує його лише на третину.

На одну з геотермальних станцій завезли техніку для майнінгу біткоїна. Відео процесу опублікував президент Сальвадора Наїб Букела.

Президент вважає, що використання криптовалюти покращить економіку, залучить інвестиції, зокрема зросте споживання та зменшаться витрати на переведення коштів для сальвадорців, які живуть за кордоном. Фактично економіка країни залежить від грошових переказів, які додому відправляють мігранти. Щорічно вони надсилають рідним близько шести мільярдів доларів.

Проте самі сальвадорці не в захваті від такого проєкту. Вони пояснюють це тим, що не є противниками самої криптовалюти. Але вважають, що підприємства не зобов’язані приймати біткойни як оплату.

«Держава підтримує ці виплати й бере на себе ризик, але, зрештою, саме ми є платниками податків», – зазначив один сальвадорець.

Раніше Bitcoin допомагав наркоторговцям, а тепер ФБР. Ми розповідали історію боротьби уряду з Darknet.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь