Спецпроєкти

Маски та вакцина від тифу: новий серіал про внесок українських лікарів у медицину


Зараз, у розпал пандемії COVID-19, усі ми мусимо носити медичні маски. Та чи знаєте ви, що честь винаходу маски належить українським вченим? 

Екскурс в історію

1897 року двоє українців – уродженець Чернівців, хірург Ян Микулич-Радецький та гігієніст Павло Лащенко (Лащенков) з Харкова спільно з німецьким мікробіологом Карлом Флюгге дійшли висновку, що інфекційні ускладнення після хірургічних операцій відбуваються тому, що інфекція повітряно-крапельним шляхом передається від хірурга до пацієнта. Відтоді медична маска стала обов’язковим атрибутом хірургів в операційних.

Здобутки українських вчених

І це ще не все. Серед українських вчених та лікарів відомі такі постаті як Ілля Мечников, який народився в Харківський губернії й працював в Одеському університеті, а у 1908 році отримав Нобелівську премію в галузі фізіології та медицини. А також уродженець Львова Рудольф Вайгль – бактеріолог, який створив першу у світі ефективну вакцину проти епідемічного висипного тифу.

Laboraverum

Усі ці науковці стали героями документального, науково-популярного серіалу Laboraverum, який стартує вже цими вихідними на YouTube. У відкритий доступ буде викладений повністю перший сезон, що складається з чотирьох серій – кожна з них буде присвячена історії революційного відкриття в медицині, що зробили вчені, які народилися на території України.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь