Спецпроєкти

Невакцинованих освітян та посадовців відсторонятимуть від роботи. Уряд визначив дату


Кабінет Міністрів затвердив порядок відсторонення співробітників підприємств, установ та організацій, які підлягають обов’язковому щепленню від СOVID-19. Норма діятиме з 8 листопада.

Про це йдеться в постанові Кабінету Міністрів.

Тож від 8 листопада документ зобов’язує керівників державних установ:

  • забезпечити контроль за обов’язковим щепленням проти COVID-19 працівників та державних службовців із переліку професій;
  • відсторонити від роботи працівників, які відмовляються або ухиляються від щеплень проти COVID-19.

Водночас робота працівників під час відсторонення оплачується згідно з нормами закону. Відсторонення працівників здійснюється шляхом видання наказу чи розпорядження керівника державного органу або підприємства, установи, організації з обов’язковим доведенням його до відома особам, які відсторонені.

Реакція МОЗ

У МОЗ зазначають, що наразі 88,2% працівників закладів загальної середньої освіти отримали принаймні одну дозу вакцини від COVID-19. Повністю імунізовано близько 400 тис. освітян.

Про це повідомляє зокрема Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Поріг щеплення у 80% працівників шкіл (повний та неповний цикл вакцинації) не досягнуто лише в одному регіоні – Рівненській області.

Крім цього, з 25 жовтня на канікулах перебувають загалом 8 тис. шкіл.

Реакція суспільства

Водночас у школі Чернігова стався скандал. Батьки влаштували протест проти щеплень педпрацівників від COVID-19. Там звинуватили директорку закладу освіти в примусі працівників до вакцинації від коронавірусу. Раніше директорка попередила вчителя фізичного виховання, що він може бути відсторонений від роботи, якщо відмовиться від вакцинації.

Читайте також

Обов’язкова вакцинація від COVID-19: МОЗ планує розширити перелік професій.

У США планують вакцинувати проти COVID-19 дітей від 5-ти років.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь