Спецпроєкти

Дослідження: секс на пляжі може погано впливати на природу


Іспанські та австралійські вчені дослідили вплив секс-туризму на природні комплекси. Виявили значні негативні зміни у флорі та фауні.

Про це йдеться на ScienceDirect.

Що за дослідження?

Дослідження проводила група вчених із декількох університетів Іспанії та Австралії. Вони проаналізували стан пляжу заповідника Маспаломас на Канарських островах. А саме – вивчили близько 300 популярних секс-майданчиків загальною площею 5,8 тисячі квадратних метрів. Зауважимо, що дюни в заповіднику Маспаломас перебувають під юридичним захистом із 1982 року, оскільки це мало не останні рухливі дюни, що залишились у природі.

У чому небезпека?

Учені встановили, що люди, які займаються сексом на пляжі, топчуть рослини та псують пісок. Більшість із них залишає велику кількість відходів: цигарки, презервативи, серветки та туалетний папір. На окремих ділянках можна знайти пляшки від алкоголю.

Така безвідповідальність людей несе великі негативні наслідки не тільки для флори, а ще й для фауни.

Наприклад, великі ящірки часто плутають презервативи з медузами, ковтають їх і гинуть. Відтак, секс-туристи вже завдали шкоду десяткам видів рослин та деяким тваринам.

«Ми не закликаємо до припинення публічного сексу – але ми дійсно хочемо, щоб люди усвідомлювали, яку шкоду вони можуть завдати», – наголошують науковці.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь