Спецпроєкти

Сьогодні Мадсу Міккельсену 56 років! Вітаємо та згадуємо фільми з ним, які варто подивитися


Найсексуальніший данський чоловік, актор із безліччю кінонагород і просто класний Мадс Міккельсен сьогодні святкує 56-річчя. Редакція bit.ua вітає актора та згадує фільми за його участі, які варто подивитися.

Фільми з Мадсом Міккельсеном, варті уваги

Дилер / Pusher

Режисер: Ніколас Віндинг Рефн
Рік: 1996

Перший повнометражний фільм Рефна, у якому Міккельсен отримав першу серйозну роль. У стриженому наголо помічнику дилера Тоні ви впізнаєте найсексуальнішого чоловіка Данії хіба що за характерними вилицями. А загалом у стрічці Міккельсен не подібний на класичного харизматичного злодія, яких так часто грає – втім, це не применшує його ролі.

Малобюджетний фільм про наркозалежних, дилерів, проституйованих жінок та насильство не став хітом, але дістав певне визнання критиків і навіть мав продовження.

Той, що стікає кров’ю / Bleeder 

Режисер: Ніколас Віндинг Рефн
Рік: 1999

Ще один фільм Рефна, який вважаємо недооціненим. Стрічка розповідає історію чотирьох друзів – такий собі клуб невдах, – які живуть у робочому районі Копенгагена й безрезультатно шукають своє місце в житті. Один із них, Лео, виявляється не готовим до вагітності подружки – і раптово вирішує розв’язувати проблеми насильством. Чи варто казати, що все стає гіршим і гіршим?

Зелені різники / The Green Butchers / De grønne slagtere

Режисер: Андерс Томас Єнсен
Рік: 2003

Ми не стали додавати до переліку серіал «Ганнібал», про який ви точно знаєте. Замість цього згадаємо маловідому стрічку з Міккельсеном, у якій теж знайшлося місце канібалізму. 

Двоє м’ясників – Б’ярне (Ніколай Лі Кос) та Свен (Мадс Міккельсен) відкривають свою крамницю, щоб позбутися гніту набридливого боса Хоглера. Та Хоглер продовжує знущатися з них, і на знак помсти колишні співробітники продають йому людське м’ясо замість звичайного. На смачне «куряче» філе зростає попит, і Б’ярне та Свену доводиться думати, де брати нову сировину.

Полювання / The Hunt / Jagten

Режисер: Томас Вінтерберг
Рік: 2012

І знову Міккельсен не в ролі злодія (а саме як антагоніста його багато хто й запам’ятав). У цій стрічці його персонаж виявляється жертвою несвідомого наклепу. 

Міккельсен грає роль вихователя в дитячому садочку, у якого закохується одна з дівчаток – і звинувачує його в домаганнях, яких він не скоював. Дівчинці вірять на слово, а вихователь стає вигнанцем: навіть дехто з рідні та друзів не хоче його не те що підтримати, а навіть вислухати.

Ще по одній / Another Round / Druk

Режисер: Томас Вінтерберг
Рік: 2020

Четверо чоловіків, серед яких і герой Мадса Міккельсена, по-своєму переживають кризу середнього віку та вирішують трохи урізноманітнити будні, провертаючи експеримент з алкоголем. Сутність експерименту – щодня підтримувати певний рівень спиртного в крові та подивитися, чи справді це може покращити життя. 

Спочатку чоловіки 40+, які хильнули зайвого й танцюють у барі на стійці, мають кумедний вигляд, та фільм швидко нагадує, що комедією не є. І якщо ви після перегляду не замислилися про власні стосунки з алкоголем – найімовірніше, ви майже не п’єте чи не п’єте взагалі.

Фільм отримав Оскара як найкраща стрічка іноземною мовою. 

Фантастичні звірі 3 / Fantastic Beasts 3

Режисер: Девід Єйтс
Рік: 2022

Так, на фільм варто ще трохи почекати, та й загалом «Фантастичні звірі» багатьом фанатам/-кам Гаррі Поттера до душі не припали. Але нам кортить врешті побачити, який із Мадса Міккельсена вийде Гріндельвальд – і щось підказує, що точно не гірший, ніж у Джонні Деппа. 

Нагадаємо, що події третьої частини «Фантастичних звірів» відбуваються за часів Другої світової. Серед персонажів ми побачимо юного Рубеуса Геґріда та Тома Рідла, який ще не перетворився на одного з найсильніших темних чаклунів всіх часів Волдеморта.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь