Спецпроєкти

Нова рутина: що таке трекер звичок, як його вести і навіщо


Розбираємось, що таке трекер звичок і як з його допомогою побороти лінощі і стати продуктивнішим.

Американські вчені зі штату Флорида провели дослідження, які виявили, що розумні люди частіше вдаються до лінощів. Якщо ви теж відкладаєте нове життя на кожен наступний понеділок, цілком можливо, що ваш мозок шукає способи уникнути важливих справ. 

Що таке трекер звичок

Це інструмент, який дозволяє ввести нові звички у ваше життя. В ідеальному світі – ще й позбавить вас поганих старих звичок, як наприклад, куріння чи вживання алкоголю.

Трекер звичок допомагає занотовувати нову звичку і її виконання щодня. Таким чином вона стає частиною вашої буденної рутини. Погодьтесь, на 8 день вживання корисної їжі, вже якость рука не піднімається замовити доставку з фаст-фуду…

Таким чином трекер звичок – це, зазвичай, таблиця або календар, в якому ви фіксуєте виконану корисну нову звичку.  Робите це до того часу, поки ці дії не стануть для вас звичними і автоматичними.

Насправді для формування нової звички нам потрібен не 21 день. Вони формуються індивідуально, але на це зазвичай потрібно від 18 до 254 днів, за даними досліджень.

Які звички вписати у трекер

Загалом це залежить від завдань, які ви перед собою ставите. Подумайте, де і яким ви б хотіли бачити себе за місяць? Стрункішим, здоровішим, більш обізнаним у певній темі? Залежно від цього і формуйте список у трекері звичок.

Безпрограшними варіантами у трекері звичок стануть:

  • фізична активність і здорове харчування;
  • контроль ваги;
  • читання книг протягом 30 хвилин-1 години;
  • ведення щоденника витрат;
  • час на хобі і улюблену справу (малювання, танці тощо);
  • медитація.

Трекери звичок – застосунки

Найзручніше вести журнал успіхів із новими звичками у спеціальному застосунку. Їх чимало і вибрати є з чого.

Today – Habit Tracker

У застосунку є можливість формувати 3 типи звичок, виділяти їх кольором, можна налаштувати кілька вихідних від звички днів. Зручно, що у цьому трекері звичок видно ваш прогрес за період користування.

Вартість: безкоштовно, але можливі вбудовані покупки

 

 

Habit Tracker

Цей трекер звичок дає поради і лайфхаки щодо досягення результатів у запланованих звичка. У ньому є можливість поєднувати звички за темами і завданнями. Якщо з певною звичкою ви робите успіх, додаток пропонує, як можна вдосконалити себе із подібними звичками.

Вартість: безкоштовно, але можливі вбудовані покупки

 

Done: A Simple Habit Tracker

У цьому трекері звичок можна формувати завдання на день, тиждень чи місяць. Можна повність налаштувати інтерфейс застосунку під себе. Зручно, що додаток сповіщає про різні цілі в різний час, а не одномоментно, як більшість трекерів звичок. Може керуватись Siri, синхронізуватись з AppleWatch.

Вартість: безкоштовно, але можливі вбудовані покупки

 

Сподіваємось, ваші нові звички якісно змінять ваше життя!

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь