Спецпроєкти

Штучний інтелект розв’язав біологічне завдання, над яким працювали вчені 50 років


Команда DeepMind розробила штучний інтелект на основі глибокого навчання, який розв’язав біологічне завдання, над яким працювали вчені 50 років.

Про це пише MIT Technology review.

Яке завдання розв’язав ШІ?

В організмі людини є десятки тисяч різних типів білка. Білок складається зі стрічки амінокислот, яка своєю чергою будується з безлічі складних поворотів і клубків. Структура білка є ключем до розуміння основних механізмів життя, коли вони працюють, а коли – ні. 

Наприклад, під час розробки вакцини від COVID-19 науковці вивчали білок вірусу. Те, як коронавірус проникає в клітини людини, залежить від форми цього білка та форми білків на зовнішніх сторонах цих клітин. 

У DeepMind та Critical Assessment of protein Structure Prediction (CASP) заявили, що штучний інтелект AlphaFold, який вони розробили, навчився передбачати структуру білків із точністю до ширини атома.

AlphaFold передбачив структуру десятків білків із похибкою всього 1,6 ангстрема, що становить 0,16 нанометра. Простими словами, таке передбачення структури білків є набагато точнішим, ніж всі інші обчислювальні методи.

«Це перше використання штучного інтелекту для розв’язання серйозної проблеми», – заявив очільник CASP Джон Моулт.

Де тепер можна застосовувати штучний інтелект AlphaFold?

Розробники штучного інтелекту AlphaFold заявляють, що цей прорив допоможе вченим у розробці нових ліків і розумінні різних хвороб. 

Також цю технологію можна буде використовувати в інших галузях. Наприклад, прогнозування структури білка допоможе розробляти синтетичні білки, інакше кажучи – ферменти, які використовують у перетравленні відходів або виробництві біопалива.

Або, наприклад, введення синтетичних білків, які підвищують врожайність і роблять рослини поживнішими.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь