Спецпроєкти

Фінляндія та Японія планують створити 6G


Міжнародна команда дослідників із Японії та Фінляндії, у межах спільної дослідницької угоди між двома країнами, працюватиме над розробкою технологій та стандартів для бездротового зв’язку 6G.

Про це пише U-tokyo.

Що відомо про 6G?

Співпрацю ініціювали між Токійським університетом та Університетом Оулу у Фінляндії для розробки технології бездротового спілкування для людей і машин.

Наступні кілька років інженери створюватимуть дорожню карту стандартів 6G та проведуть дослідження для цієї технології.

Професор Акіхіро Накао з Вищої інженерної школи в Токіо вважає, що 6G вплине на суспільство різними способами.

«Йдеться не тільки про вищі швидкості та швидшу реакцію, хоча ці речі будуть покращені. Цілями 6G є значне підвищення енергоефективності, безпека на основі квантової механіки, оптимізація мережі на основі штучного інтелекту, інтеграція із супутниковими мережами тощо. У щоденному житті все це означає, що люди матимуть зручніший досвід спілкування одне з одним, а також взаємодії із сервісами та пристроями», – заявив Накао.

Навіщо нам 6G?

Технологія 6G важлива для охорони здоров’я, щоб передавати, наприклад, дані про стан здоров’я лікарям або експертним системам у режимі реального часу. Або щоб за допомогою супутників реагувати на катастрофи: землетруси, цунамі, повені та вулкани.

«Замість комунікаційної інфраструктури, це радше схоже на соціальну інфраструктуру. Ми отримали фінансування для 10 масштабних національних проєктів, зокрема розробки напівпровідників, доповненої реальності, супутникового зв’язку тощо. І ми сподіваємося, що ми зможемо продемонструвати можливості 6G спершу в університетському містечку, пропонуючи захопливі дистанційні практичні лекції, перш ніж розгорнути технологію для громадськості», – додав Накао.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь