Спецпроєкти

Які фільми ми дивимося: Docudays UA запустив серію лекцій про документальне кіно


Docudays UA запустив серію лекцій про документальне кіно «DOCU/КЛАС: Які фільми ми дивимося?». Це новий формат роботи онлайн-кінотеатру.

Подивитися можна тут.

Що за лекторій?

«DOCU/КЛАС: Які фільми ми дивимося?» – це новий формат роботи онлайн-кінотеатру, який допоможе заглибитися в історію документального кіно, дослідити особливості побудови наративу, специфіку взаємин режисера/-ки та героя/героїні й дізнатися про сучасні тенденції в документальному кіно.

«Ми вирішили створити невеликий, але практичний курс лекцій, що допоможе осягнути та структурувати свої знання про розмаїття документального кіно. Три розповіді про три різні аспекти сучасної документалістики на прикладі фільмів, які можна подивитися впродовж вересня-грудня під час Мандрівного фестивалю у вашому регіоні або просто на docuspace.org. DOCU/КЛАС: Які фільми ми дивимося? – це онлайн-курс для тих, хто хоче знайти своє улюблене документальне кіно», – зазначає Юлія Коваленко, програмерка Docudays UA.

Лектори курсу

  • Ольга Бірзул – культурна менеджерка та кураторка кінопрограм;
  • Олександр Телюк – кінознавець, керівник кіноархіву Довженко-Центру;
  • Алекс Малишенко – кіножурналіст-фрилансер

Кінодокументалістика, як справжня революціонерка, пройшла складний шлях боротьби за свою незалежність усупереч традиціям, стереотипам та упередженням. Вона виросла зі звичайної хроніки та етнографічних замальовок, потрапила в тенета пропагандистів, але, зрештою, відстояла своє право на художню інтерпретацію, а не об’єктивне зображення дійсності. Ці лекції стануть не тільки дороговказом у розмаїтому полі режисерських експериментів, але й на прикладі конкретних фільмів розкажуть про жанри, методи та прийоми сучасного неігрового кіно.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь