Спецпроєкти

Що таке економічний паспорт: українцям планують виплачувати гроші за використання надр


Президент України анонсував запровадження економічного паспорта українця.

Що таке економічний паспорт?

Економічний паспорт – це рахунок дитини, на якому накопичуються гроші від сплати податків за використання надр. Відповідний законопроєкт на розгляд у Верховну Раду внесуть до 10 грудня.

«Вперше за всю історію я внесу законопроєкт про економічний паспорт українця. Відповідно до нього ці кошти – плата за використання наших надр – накопичуватиметься на персональних рахунках дітей громадян України. По досягненні повноліття діти зможуть використати ці накопичення», – заявив Володимир Зеленський.

Скористатися накопиченими коштами від держави повнолітня дитина зможе:

  • на оплату освіти;
  • придбання житла.

Кошти в держави на цей проєкт з’являться, за словами Володимира Зеленського, завдяки прийнятому 30 листопада податковому закону № 5600, за яким плата за використання природних ресурсів зросла.

Також незабаром запустять програму «Українська мрія», яка передбачає можливість громадянину отримати кредит за ставкою 5% у гривні для придбання власної нерухомості, електромобіля та здобуття освіти або зміни професії.

Нагадаємо, що Президент України виступив за приєднання України до Стамбульської конвенції. Офіс Президента закінчує роботу над проєктом закону «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь