Спецпроєкти

Штучні клітини мозку навчились грати у пінг-понг – відео


Дослідники австралійської компанії Cortical Labs виростили штучні клітини мозку і навчили їх грати в комп’ютерну тенісну гру Pong.

Про це йдеться в New Scientist.

Деталі

Науковці в лабораторних умовах виростили штучні клітини мозку у чашці Петрі. В ній вони розмістили близько мільйона живих клітин людського мозку. Згодом чашку під’єднали до мікроелектродів для їхньої стимуляції та зняття показників клітинної активності.

Далі вчені створили спрощену версію симулятора Pong. Це схоже на звичайну гру в пінг-понг, але в цій грі кулька відбивається від стіни віртуальною ракеткою. Нейрони клітин не лише реагували на поведінку м’яча, а й правильно розміщували ракетку, щоб його відбити.

«Шар нейронів in vitro може самоорганізовуватися і демонструвати розумну поведінку на прикладі ігрового відтворюваного світу. Це найбільший на сьогодні крок до досягнення синтетичного розуму, здатного до справжнього узагальненого інтелекту», – заявили вчені.

Крім того, вчені виявили, що штучний мозок краще справляється із цією задачею, ніж штучний інтелект. Для освоєння гри клітинам знадобилося від 10 до 15 ігрових сесій, що становить приблизно 5 хвилин, натомість штучному інтелекту потрібно приблизно 5 тисяч сесій, що займає аж півтори години.

Очільник дослідження Бретт Каган назвав колекцію клітин «мозком кіборга». Ця технологія в майбутньому дозволить створювати біороботів, здатних до навчання.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь