Спецпроєкти

Штучний інтелект знайшов 7 можливих ліків проти COVID-19 усього за 19 днів


Штучний інтелект знайшов близько 1000 препаратів проти COVID-19 усього за 19 днів. З них виділили 7 можливих ліків для подальших досліджень.

Про це пише Vancouver sun.

Що це за ліки проти COVID-19?

Дослідник Артем Черкасов із лабораторії комп’ютерного моделювання дії ліків у Ванкувері за допомогою програми на основі штучного інтелекту просіяв 40 мільярдів молекулярних структур, щоб знайти близько 1000 ймовірних препаратів для лікування COVID-19. З них дослідник виділив 7 найперспективніших ліків.

Щоб вивчити 40 мільярдів молекулярних структур, ученим знадобилося б 10 років, а ШІ зробив це за 19 днів.

Артем Черкасов готує ці 7 препаратів до клінічних випробувань на тваринах. Учений планує наступного року підготувати препарат для лікування COVID-19.

«Прогрес у машинному навчанні не тільки робить пошук нових ліків у сотні разів швидше, але й робить його значно дешевшим і доступним для більшої кількості людей», – заявив Черкасов.

Що це за програма на основі штучного інтелекту?

Вчений Артем Черкасов працює з програмним забезпеченням більш як 20 років. На основі нього було створено програму Deep Docking, яка виявляє ліки проти різних хвороб.

Штучний інтелект цієї програми навчається у процесі обробки даних.

У 2015 році дослідники Черкасов і Пол Ренні розробили препарат-кандидат для лікування раку простати за допомогою цієї програми Deep Docking. Тоді штучний інтелект проаналізував лише 3 мільйони молекул і все одно знайшов робочий прототип ліків, за який фармацевтична компанія заплатила 141,7 мільйона доларів.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь