Спецпроєкти

Скільки топспеціалісти заробляють на українському IT-ринку – Forbes


Українське видання Forbes опублікувало звіт про те, скільки заробляють працівники IT-компаній України.

Статистика

Здебільшого в дослідженні йдеться про заробітну плату топменеджерів, керівників, техпрацівників С-level в IT-компаніях України.

Наприклад, у середньому топменеджер найвищого рівня заробляє 30 тисяч доларів за місяць. Що три-п’ять років зарплата зростає на 10-30%. Водночас щоб взяти на роботу крутого топменеджера, компанії платять 30% річної заробітної плати зовнішнім рекрутерам, які шукають людей. І часто їх готові брати після першої ж співбесіди-знайомства.

Також на ринку потрібні працівники, які 10 років працюють на С-level позиціях за 6000-10 000 доларів (з бонусами й без), але постійно в пошуку цікавіших пропозицій. Проте здебільшого такі люди не мають достатньо софт-скілів і приділяють замало часу для саморозвитку.

Найнижча зарплата у працівників, які 10–20 років обіймають управлінські посади. Вони здебільшого не готові до змін й обирають стабільність. Їх вважають висококваліфікованими, але такі люди не володіють навичками продажу себе на проходження співбесід. А ще кандидати не володіють розмовною англійською, тому їхня зарплатня становить у середньому 2500 доларів без бонусів.

Загалом за 2021 рік зарплати зросли не в усіх. У топменеджерів вони залишилися на рівні 2020 року. У технічного C-level (CTO, CIO, CNO тощо) відділу зросли на 20%.

Найвищі зарплати, але мало кандидатів зараз у gambling та gaming нішах. Також дефіцит працівників із належним рівнем експертизи присутній у blockchain, embedded та cybersecurity нішах.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
IT
Ми в Телеграмі
підписуйтесь