Спецпроєкти

Вакцина Pfizer у 40 разів менш ефективна проти «Омікрону». У штаму є «прихована» версія


Вакцина Pfizer у 40 разів менш ефективна проти «Омікрону», порівнюючи з оригінальним штамом COVID-19. Окрім цього, штам має «приховану» версію, яку не бачить ПЛР-тест.

Про це повідомляє Reuters.

Ефективність Pfizer

«Як показують перші лабораторні дослідження нового штаму в ПАР, антитіла від вакцини Pfizer можуть бути до 40 разів менш ефективними проти "Омікрона", якщо порівняти з оригінальним штамом», – ідеться в матеріалі.

Випробування очолював професор Алекс Сігал з Африканського інституту дослідження здоров’я. Він вважає, що новий штам краще уникає захисту вакцин та швидше передається, ніж інші різновиди COVID-19.

Однак вчені вважають дослідження досить обмеженим у своєму масштабі. Воно включало лише штучно створений у лабораторії штам «Омікрон», перевірений на крові всього 12 вакцинованих осіб. Проте науковці з’ясували, що бустерні дози вакцини значно збільшують захист від нового штаму.

«Тож дослідження не показує ефективність вакцин у недопущенні інфікування або передачі "Омікрону" в реальному світі. Дослідження цінне тим, що демонструє значний вплив штаму, а також те, що вакцини все одно надають певний захист. Водночас бустерні щеплення суттєво захищають», – пише видання.

Перше фото «Омікрону»

Наразі вже показали перше зображення штаму коронавірусу «Омікрон». Це зробили вчені Університету Гонконгу. На лівій частині знімку видно пошкодження клітин із набряклими везикулами, що містять маленькі чорні вірусні частки. Праворуч – фотографія з великим збільшенням. Тут можна побачити агрегати вірусних частинок із шипами у формі корони на їхній поверхні.

«Прихована» версія «Омікрону»

Водночас учені з Інституту генетики Університетського коледжу Лондона виявили новий варіант «Омікрону» та назвали його «прихованим». Новий варіант коронавірусу неможливо відрізнити від інших за допомогою лабораторного ПЛР-тесту.

«Прихований» варіант «Омікрону» виявили на основі геномів вірусу, отриманих із Південної Африки, Австралії та Канади. Дослідники не знають, наскільки швидко він буде поширюватися, але, за словами вчених, він уже міг з’явитися в інших країнах.

Окрім цього, дослідники вважають, що новий різновид «Омікрону» можна вважати окремим штамом, оскільки генетично він дуже відрізняється.

Читайте також

Штам коронавірусу «Омікрон» поширюється в Європі. Де вже знайшли випадки зараження. 

Штам «Омікрон»: ВООЗ просить не панікувати, на вивчення нового виду потрібно ще трохи часу. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь