Спецпроєкти

Випробування мозкових імплантатів Neuralink на людях розпочнуть наступного року, — Ілон Маск


Випробування мозкових імплантатів Neuralink на людях розпочнуть наступного року. Вони допоможуть людині з травмою спинного мозку повернути рухливість кінцівок.

Про це повідомляє Reuters.

Що сталося?

Ілон Маск заявив, що його стартап Neuralink із мозковим чипом розпочне випробування на людях наступного року до схвалення Управління з контролю за продуктами і ліками США.

«Я думаю, що з Neuralink у нас є шанс відновити повну функціональність тіла людині, яка має травму спинного мозку», – розповідає Маск.

Що таке Neuralink?

Фахівці компанії Neuralink, яку Ілон Маск створив у 2016 році та вклав у стартап понад 100 мільйонів доларів, розробили бездротову версію нейроінтерфейсу. Тобто розробники поєднали мозок із комп’ютером. Її вже успішно імплантували в мозок двох свиней, а потім витягли без шкоди для тварин.

Поки що амбіції розробки лише медичні. Компанія планує допомагати людям, які мають мозкові ураження, наприклад через травму спинного мозку, онкологію чи інсульт. Саме нейрокомп’ютерний інтерфейс має велику можливість повернути паралізованим людям рухливість кінцівок.

У перспективі компанія хотіла б за допомогою поєднання людини та комп’ютера суттєво покращити здатність зберігати та обробляти інформацію.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь