Спецпроєкти

«Загроза вторгнення РФ»: Держдеп радить американцям не їхати до України


Держдеп США радить американцям не подорожувати до України через серйозні військові дії Росії та COVID-19. США попереджають про можливу складність роботи посольства країни в Києві. 

Про це йдеться на сайті Держдепу.

Що сталося

Американців закликають не планувати поїздку в Україну. У Держдепі наголошують, що громадяни США, які вирішили поїхати в Україну, повинні знати, що військові дії Росії на території України серйозно вплинуть на здатність посольства США надавати консульські послуги, зокрема допомогу громадянам США під час виїзду з України.

«Громадяни США мають бути поінформовані щодо повідомлень, що Росія планує серйозні військові дії проти України. Нагадуємо громадянам США, що безпекові умови, зокрема вздовж кордонів України, в окупованому Росією Криму, та у контрольованій Росією східній Україні, є непрогнозованими та можуть швидко погіршитись», – ідеться в повідомленні.

Також на сайті повідомляється, що в Україні злочини проти іноземців є поширеним явищем.

«Злочини проти іноземців та власності – звичайна справа. По всій Україні, зокрема в Києві, регулярно відбуваються демонстрації, які іноді переходили до насильства. Також мали місце політичні вбивства та вибухи. Надходять повідомлення про напади радикальних груп на групи меншин та поліцію», – пишуть у Держдепі.

Щодо Донбасу, то Державний департамент США наголошує, що сили під командуванням Росії контролюють райони Донецької та Луганської областей, а збройний конфлікт призвів до загибелі 13 тисяч осіб. Відомство повідомляє, що зокрема громадянам США погрожували, затримували або викрадали в цьому регіоні.

Рекомендації

Окрім того, Держдеп опублікував рекомендації та корисні сайти, які потрібно вивчити перед відвідинами України.

Якщо ви вирішили поїхати до України:

  • інформацію про COVID-19 див. на вебсайті посольства США;
  • відвідайте вебсайт CDC про подорожі та COVID-19;
  • уникайте демонстрацій та натовпів;
  • чекайте на збільшення присутності поліції;
  • не чиніть опір фізично спробам пограбування;
  • слідкуйте за місцевими ЗМІ щодо критичних подій та коригуйте свої плани на основі нової інформації;
  • зареєструйтесь у програмі реєстрації Smart Traveler Enrollment Program (STEP), щоб отримувати сповіщення та спростити пошук в екстрених випадках;
  • слідкуйте за повідомленнями Державного департаменту у Facebook та Twitter;
  • ознайомтеся зі звітом про злочинність та безпеку для України;
  • підготуйте план дій у надзвичайних ситуаціях. Перегляньте Контрольний список мандрівника.

Ескалація з боку Росії

Наразі українська розвідка аналізує всі сценарії щодо можливого широкомасштабного вторгнення РФ. Імовірним часом досягнення готовності Росії до ескалації може бути кінець січня. Про це повідомив міністр оборони Олексій Резніков під час доповіді на годині запитань до уряду у Верховній Раді.

«Наша розвідка аналізує усі сценарії, включно з найгіршими. Вона відзначає, що вірогідність масштабної ескалації з боку Росії існує. Найбільш вірогідним часом досягнення готовності для ескалації буде кінець січня», – заявив Резніков.

Зазначимо, останнім часом збройні сили Російської Федерації здійснюють нарощування військ поблизу державного кордону України на півночі, сході й півдні, а також в окупованому Криму. Окрім цього, значно зросла кількість випадків порушення перемир’я на сході України з боку збройних формувань РФ, є втрати серед бійців ЗСУ.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь