Спецпроєкти

Як розробити стратегію бренду, розуміти ЦА й переслідувати людей таргетом: 13 дурних запитань інтернет-маркетологу


bit.ua знайомить із сучасними технологічними професіями. Для цього ми спілкуємося з фахівцями та ставимо їм 13 дурних запитань. 

У цьому матеріалі ми мучимо спеціаліста та лектора Академії інтернет-маркетингу WebPromoExperts та Head of CRO&Analytics у Webpromo Владислава Сідньова й розбираємося в тонкощах професії інтернет-маркетолога. 

Ми дізналися, скільки вони заробляють, як Facebook слідкує за користувачами, як створити маркетингову стратегію і виявити свою цільову аудиторію? 

Хто такий інтернет-маркетолог і що він робить? 

Сидить в інтернеті, лайкає пости у фейсбуці та інсті, дивиться тіктоки, і йому за це платять. 

Якщо ви повірили, то я не здивуюся :) Більшість так й уявляє собі спеціалістів, чия робота пов’язана з диджитал. Насправді інтернет-маркетинг це досить широке поняття, яким можна описати «універсального бійця» для початку кар’єри в будь-якому з напрямів: UI/UX-дизайну, налаштуванню реклами в інтернеті, контент-мейкингу або оптимізації сайтів під пошукові системи (SEO). 

У кожній із перелічених вузьких спеціалізацій в основі лежить саме інтернет-маркетинг базовий набір навичок, щоб задовольнити потреби бізнесу (вашого майбутнього клієнта чи роботодавця) та збільшити його прибутки. 

То це ви вигадуєте ті набридливі пісні в рекламі й усякі слогани?

Ні, це вже «хліб» креаторів. Інтернет-маркетологи потім ці набридливі пісеньки та слогани поширюють )

Чому одні бренди роблять смішну рекламу, інші серйозні, одні кольорові, інші чорні. Хто в ліс, хто по дрова, таке відчуття, що взагалі жодних правил у маркетингу немає. 

Головне правило, про яке треба пам’ятати: зміст реклами має відповідати позиціюванню бренду. А далі все залежить від сміливості інтернет-маркетолога. І не важливо, якою була реклама. Якщо ми як глядачі пам’ятаємо, про що йшлося в рекламі вона спрацювала, ціль досягнута!

Кажуть, що якісному товару реклама не потрібна. Виходить, ми платимо за маркетинг?

Маркетинг потрібен для продажів. Щоб продати продукт, він насамперед повинен бути потрібний, а вже потім якісний.

Потрібний якісний продукт продати, звісно, значно легше, ніж неякісний. Але створити потрібний продукт якісним це теж маркетинг :) Й інструмент продажів, на який розраховуватимуть у цьому разі маркетологи, це так зване «сарафанне радіо».

Я щось чув про якусь цільову аудиторію. Реєструвався на курс «Як стати мільйонером», мені сказали, що я не ЦА. Що вони мали на увазі?

Цільова аудиторія це ті, кому маркетологи бажають продавати свій продукт. Найбільш нестандартні поєднання продукту та ЦА створюють як найкрутіші маркетингові стратегії, так і найбільші у світі бізнес-провали. Так, наприклад, у Стіва Джобса була шалена ідея поставити комп’ютер у кожен дім, а потім смартфон у кожну кишеню. Але в будь-якому разі саме розуміння цільової аудиторії дозволяє інтернет-маркетологам вибрати правильні канали для комунікації та продавати свій продукт.

Ой, мені взагалі здається, що ця ваша реклама не працює. От я купив новий «айфон» не тому, що рекламу побачив, а він мені справді дуже потрібен. 

Ідеальна робота інтернет-маркетологів – це коли ти думаєш, що купив «айфон», тому що він тобі потрібен.

Щодо непомітного впливу реклами. Я зайшов місяць тому в інтернет-магазин, тепер мене на кожному сайті й у фейсбуці переслідує клятий тостер, який я подивився, це справа рук інтернет-маркетологів? 

Насправді інтернет-маркетологи не можуть налаштувати персональний показ реклами для певної людини. Тому це справа рук алгоритмів рекламних платформ. Але спеціалісти можуть обмежити кількість показів рекламних креативів чи оголошень для певної аудиторії. Тому якщо ви досі не купили той клятий тостер, то інтернет-маркетолог або нерозумно витрачає рекламний бюджет, або це продумана стратегія :)

Зайшов якось у фейсбук, а там така реклама: «Живеш у Києві, приходь у наше кафе». Звідки вони знають, де я живу?

Ха-ха. Фейсбук знає не тільки те, де ти живеш, але ще й може показувати рекламу пологового будинку за кілька днів до вагітності. Тут алгоритми працюють точніше за ворожок та екстрасенсів.

Ось ви ніби так багато знаєте про споживачів, але я постійно бачу рекламу IT-курсів, хоча ці курси мені взагалі не потрібні. Це просто спеціалісти погано налаштовують таргет?

Це ви як користувач погано знаєте себе. Ви від природи прихований талант, і на вас чекає великий успіх в IT-сфері. Тому вам і з’являється реклама IT-курсів. Адже інтернет-маркетологи ніколи не помиляються! :) 

А якщо серйозно, то така реклама просто коштує дешевше, аніж прицільний таргетинг. Як у класичному, так і в інтернет-маркетингу є поняття «воронки продажів». І в цій воронці ви перебуваєте на верхньому рівні: вам повідомили про продукт, але до його купівлі ви або не дійдете, або ж будете крокувати ще довго.

А скільки може заробляти інтернет-маркетолог? 

Що більше витратить, то більше заробить. 

Мрія кожного інтернет-маркетолога – витратити перший мільйон доларів. 

Є маркетологи по фейсбуку, маркетологи по гугл, по тіктоку. Це зовсім різні штуки, чи одна людина може опанувати всі платформи? 

Усі інструменти дуже складні й постійно розвиваються, тому опанувати всі інструменти може тільки богиня Шива. Зазвичай інтернет-маркетологи базово знають всі інструменти, але поглиблено – 1-2. Це дозволяє їм постійно набувати актуального досвіду на платформі та під час розроблення нових рекламних стратегій пропонувати найефективніші рішення.

Чому маркетологи, які все знають про бренд, працюють найманими працівниками, а не постійно створюють бренди самі?

Є такі інтернет-маркетологи. Наприклад, Марк Цукерберг та Павло Дуров.

Звучить так, ніби багато всього треба знати, щоб стати інтернет-маркетологом. То це треба йти в універ, вчитися аж до кандидата наук, чи як?

Справжні інтернет-маркетологи – це ті, хто вижив на курсі «Спеціаліст з інтернет-маркетингу» в Академії WebPromoExperts, виконав за 3 місяці всі домашні завдання та успішно склав іспит своєму куратору.

Якщо ви хочете приміряти на себе професію інтернет-маркетолога, переходьте на сайт та реєструйтеся на безплатну пробну лекцію на курсі «Спеціаліст з інтернет-маркетингу». Можливо, саме digital-маркетинг – це ваше призначення? :) 

Докладніше про курс

Читайте також:

SMM без котиків, чому не треба накручувати підписників, як робити п’ять речей одночасно: 13 дурних запитань SMM-спеціалісту

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь