Спецпроєкти

Українські стартапи підкорюють Лас-Вегас: чим цікава найбільша технологічна виставка у світі


Вперше одразу 8 українських стартапів беруть участь у наймасштабнішій у світі виставці технологій International CES. Цього року вона знову проходить офлайн з 5 по 7 січня у Лас-Вегасі, де зібрала в одному місці понад 2000 компаній.

CES розшифровується як Consumer Electronics Show. Якщо коротко, це найочікуваніша у світі виставка електроніки, яка фактично показує, яким буде майбутнє. Ця масштабна подія проводиться в Лас-Вегасі з 1967 року та збирає під одним дахом понад 170 000 відвідувачів зі 160 країн. Свого часу тут були вперше представлені перші приклади відеомагнітофону, DVD та iPad’y. У 2022 році серед учасників виставки Український фонд стартапів, який спільно з WNISEF відібрав та привіз до Лас-Вегасу 8 українських проектів. Деталями участі у CES поділився директор USF Павло Карташов.

Які стартапи представляють Україну у Лас-Вегасі?

Роботизований протез кісті Esper Bionics — той випадок, коли технології безпосередньо впливають на життя та можуть його покращити людям з обмеженими можливостями. Засновник Esper Дмитро Газда створив стартап, надихнувшись дружбою із дівчинкою, яка втратила руку після автомобільної аварії. Ця історія стала початком створення біонічного протеза кісті руки, яку тепер побачать тисячі відвідувачів CES.

Органічна зубна щітка Effaце прямий шлях зберегти світ від пластику. Щітка складається з паперу, кукурудзяного крохмалю та нейлонової щетини, завдяки чому вона повністю переробляється.

ComebackMobility — розумний датчик на милицю, який через сенсори контролює та зафіксовує у програмі навантаження на тіло. Це допомагає прискорити процес відновлення, знизити ризик ускладнень та запобігти повторній травмі.

Шолом Unlink VR створений для всіх любителів VR. У цьому пристрої дроти замінили на безпечні лазерні промені, які дозволяють грати, не сковуючи свої рухи та не турбуючись щось зачепити.

Стартап Manna з допомогою смартфона, натільних сенсорів та сучасної 6DoF-навігації створює персоналізований анімований аватар користувача, щоб поринути у віртуальний всесвіт. За задумом авторів, аватар може переміщатися у різних локаціях, спілкуватися з аватарами інших людей, ставити їм лайки, ділитися контентом з Manna в соцмережах.

Творці Neverdark привезли на CES біокамін зі справжнім вогнем, але без диму та запаху. Новий представник «розумного» будинку заправляється спеціальними картриджами та дозволяє вибирати комфортний рівень полум’я.

Завдяки серцевому датчику Cardiomo можна запобігти розвитку серцево-судинних захворювань. Пристрій кріпиться біля серця за допомогою спеціального пластиру з датчиком. З його допомогою лікар та близькі користувача можуть відстежувати через мобільний застосунок показники ЕКГ, частоту серцебиття та дихання, якість сну. При тривожних ситуаціях гаджет навіть надсилає SOS-попередження родичам та лікарям.

Українські стартапери також привезли на виставку першу у світі емоційну світлодіодну маску Qudi. Вона зображає рух губ під час розмови та транслює емоцію спікера, використовуючи базу з 6 вбудованих емоцій. Через Bluetooth та застосунок можна вибрати емоджі чи малюнки, які транслюватимуться на масці. Це рішення для тих, хто хоче одночасно залишатися анонімним та бути яскравим і створювати унікальний контент.

Як українські стартапи опинилися на виставці CES у Лас-Вегасі?

Можливість презентувати свої проєкти на наймасштабнішій технологічній виставці CES стартапи отримали через конкурс Українського фонду стартапів (USF). Спочатку у відборі USF спільно з WNISEF брало участь близько 100 проектів, з них 17 відібрали для пітчингу. Саме 8 переможців, про яких йшла мова раніше, за підтримки USF вирушили до Лас-Вегаса.

На 2022 рік Фонд запланував глобальне road show для українських стартапів по всьому світу. Серед точок цього маршруту — London Tech Week, Expo 2020 у Дубаї та Web Summit у Лісабоні.

Що таке Український фонд стартапів?

USF з’явився у 2019 році. Мета фонду — підтримувати та стимулювати зростання українських технологічних стартапів. Український фонд стартапів видає гранти, фінансує навчання проектів у національних та міжнародних акселераторах. За два роки USF провів 35 пітчингів, організував понад 30 професійних заходів та профінансував понад 240 стартапів на суму в 6 300 000 доларів.

Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) — перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом 150 млн. доларів США, заснований за фінансування уряду США через Агентство з міжнародного розвитку (USAID). З 2015 року Фонд реалізовує програму технічної допомоги в Україні та Молдові на загальну суму $35 млн., основними елементами якої є сприяння експорту, місцевий економічний розвиток, соціальне інвестування та економічне лідерство.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь