Спецпроєкти

Гаджети-рятівники: розповідаємо про випадки порятунку житття та здоров’я девайсами


У 2019 році 43-річний австралієць ледь не отримав від свого знайомого стрілу просто в обличчя. Між чоловіками зав’язалася сварка, в одного з них поруч висів лук і стріли. 

Вирішивши зняти чвари на телефон, австралієць затулив частину обличчя смартфоном. Ту саму частину обличчя, у яку поцілив стрілою знайомий. Так телефон узяв на себе весь удар: стріла прошила гаджет наскрізь, а на обличчі чоловіка лишилася лише невелика подряпина.

Які ще випадки порятунку життя та здоров’я гаджетами відомі – розповідаємо далі.

Apple Watch як індикатор самопочуття

Будівельник Денніс Ансельмо сприйняв погіршення самопочуття на роботі за звичайну застуду. Однак його годинник Apple Watch показував серцебиття 210 ударів на хвилину та викликав бригаду лікарів. Медики повідомили, що, ймовірно, за кілька хвилин у Денніса стався б серцевий напад, який призвів би до летального випадку.

Недобре після тренування почувався і юний футбольний гравець Пол Хоул. Спочатку хлопець вирішив, що перегрівся на сонці під час заняття, але Apple Watch показував серцебиття 145 ударів на хвилину.

Навіть після короткого відпочинку самопочуття 17-річного хлопця не покращилося. Тож він викликав лікарів. Медики діагностували в юнака порушення роботи серця, нирок і печінки. 

Цю історію переповіли Тіму Куку, голові компанії Apple. Він подарував хлопцеві новий Apple Watch і запросив на стажування в компанію.

Google Glasses замість історії хвороби на папері

Щастить, коли потрапляєш на прийом до лікаря, який знається на своїй справі, та ще й активно використовує сучасні технології. Так сталося з чоловіком, якого доправили до лікарні з інсультом. Головний лікар наполіг на використанні Google Glasses під час огляду, тому швидко дізнався, що в пацієнта рідкісна алергія на низку препаратів, які зупиняють кровотечу. Невідомо, чи вдалося б надати потрібну допомогу й урятувати чоловіка, якби довелося піднімати паперову історію хвороби та витрачати на це час. 

Викликайте Siri

Буває ремонтуєш свій пікап і гадки не маєш, що насувається біда. Так 18-річний американець Сем Рей ремонтував свою автівку лежачи під нею. Аж раптом авто злетіло з домкратів і придавило обидві руки хлопця. Спроби гукнути когось поблизу виявилися марними, тож Сем притиснув свій IPhone у задній кишені штанів, увімкнув Siri та викликав 911.

.

Під автівкою хлопець провів 40 хвилин, отримав важкі опіки від вихлопної труби та зламані ребра, але, на щастя, його вдалося врятувати.

Стара добра Nokia не підведе

Важко уявити, чи залишився б живим 70-річний турист у поході в горах Тайваню, якби вибрав модний смартфон. Ліу Куанмін загубився в горах, його пошуки тривали п’ять днів. Тільки старенька Nokia могла тримати заряд так довго. Рятувальникам вдалося знайти туриста за сигналом телефона. 

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь