Національний художній музей запускає в NFT-форматі картини зі своєї колекції
Національний художній музей України NAMU запускає в NFT-форматі картини зі своєї колекції.
Про це повідомили на офіційній сторінці у фейсбуці NAMU.
Подробиці
Першого лютого NAMU спільно зі стартапом StampsDaq відкриють продаж токенів за мотивами творів Олександри Екстер, Всеволода Максимовича, Олександра Мурашка та Петра Рибки у форматі ліцензованих NFT на торговому майданчику STAMPSDAQ.
«NAMU завжди в авангарді сучасних музейних практик, тому для нас важливо, що наш музей перший в Україні, який наважився створити NFT колекцію. Думаю, що чи не найбільшу роль в цьому проєкті відіграє „додана вартість“ цифрового мистецтва в форматі NFT – анімовані ефекти, які допомагають розкрити контекст написання твору, але водночас викликають бажання прийти до музею і побачити оригінал на власні очі», – розповіла генеральна директорка Національного художнього музею України Юлія Литвинець.
NFT-токени за мотивами творів Олександри Екстер, Всеволода Максимовича, Олександра Мурашка та Петра Рибки будуть доступні у 5-ти ступенях рідкісності.
Ціна одного NFT-токена коливатиметься від 25 до 1000 доларів США. Його ціна залежатиме від категорії рідкісності та аукціонного попиту.
Також із березня до кожного токена будуть бенефіти:
- квитки до музею;
- екскурсію постійною експозицією музею;
- тематичну екскурсію по періоду відповідно до придбаного NFT-токена.
Для унікальності та неповторності токена дизайнери понад три місяці працювали над анімаційними та звуковими елементами.
«Співпраця нашої компанії з Національним художнім музеєм України є тільки першим кроком в реалізації масштабного проєкту трансформації художньої спадщини України в цифровий формат NFT. Протягом кількох наступних років сотні музейних творів України стануть доступні в NFT форматі і запропоновані колекціонерам з усього світу на торговому майданчику STAMPSDAQ», – заявив CEO стартапу STAMPSDAQ Андрій Шаповалов.
Як купити NFT-токен?
Нові користувачі платформи STAMPSDAQ повинні авторизуватися на сайті за допомогою свого криптовалютного гаманця: MetaMask, CoinBase, WalletConnect, Fortmatic.
Що два тижні колекція NFT-токенів поповнюватиметься. Наприклад, з другої половини лютого на платформі з’явиться серія NFT-арту за мотивами творів Миколи Пимоненка – автора багатьох картин на сільську та міську тематику («Київська квіткарка» (1908), «Ідилія» (1908)).