Спецпроєкти

Без паролів: якою аутентифікацією ми користуватимемося найближчими роками


Майбутнє без паролів одним із перших запропонувала компанія Microsoft. Уже із цього року користувачам сервісів доступні застосунки для біометричної аутентифікації.

Розбираємося, чому логінам і паролям лишилося недовго.

Аутентифікація за допомогою біометричних параметрів, як відбиток пальця або ідентифікатор обличчя, значно спрощує щоденне користування гаджетами й сервісами. До того ж це ускладнює крадіжку персональних даних.

Що не так із паролями?

На практиці нам із вами дуже важко створювати й запам’ятовувати безпечний надійний пароль для кожного сервісу чи девайсу. До того ж будь-який пароль можна хакнути, а витоки персональних даних трапляються часто. І мільйони облікових записів продаються як бази даних.

Як стверджують аналітики ресурсу Nomios, приблизно 95% IT-фахівців вважають паролі ненадійним і слабким захистом. Більшість користувачів обмежується одним паролем для всіх облікових записів. Тож, хакнувши один наш пароль, зловмисники мають доступ до всіх персональних даних сервісів, якими ми користуємося.

Окрім цього, більшість із нас не заморочуються надійністю і складністю паролів. А менеджери паролів користуються невисокою популярністю.

Паролі справді не особливо дружні до користувачів – часто сервіси вимагають від нас використовувати особливу комбінацію цифр і літер, що ускладнює їх запам’ятовування.

Утім, паролі все одно найчастіше вживають, оскільки вони універсальні та підходять для гаджетів різного віку, як нових моделей, так і застарілих. До того ж вони звичні та зрозумілі кожному.

Чим замінять паролі найближчим часом?

У разі зливу або крадіжки персональних біометричних даних, їх уже не можна буде скинути чи змінити як пароль. До того ж адаптувати програми та девайси для біометричної ідентифікації користувача – недешеве задоволення, і не всі навіть великі компанії до цього готові.

Аутентифікація без паролів передбачає використання відбитка пальця, розпізнавання обличчя, токен-коду тощо. Для цього сервісам доведеться вкласти кошти в оновлення програмного забезпечення.

Проте ІТ-фахівці запевняють, що безпарольна аутентифікація не є цілком безпечною. Стверджувати це можна вже зараз. Але з упевненістю можна сказати, що спроби крадіжки біометричних даних з боку хакерів будуть лише вдосконалюватися.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь