Спецпроєкти

Що відомо про кібератаку на сайти держорганів – заява Держспецзв’язку


Керівник Державного центру кіберзахисту Андрій Кузміч розповів, що наразі відомо про кібератаку на сайти держорганів.

Про це пише focus.ua.

Подробиці

Розслідування кібератаки на сайти держорганів 14 січня триває. Проте стало відомо про основні моменти злому. Раніше ми розповідали, що в Держспецзв’язку підтвердили версію Microsoft про програми-вимагачі, які використовували під час хакерської атаки.

Керівник Державного центру кіберзахисту Андрій Кузміч заявив, що хакери атакували понад 70 держресурсів, 10 із них постраждали від несанкціонованого втручання.

Деякі інші ресурси, зокрема портал «Дія», відключили навмисно, щоб локалізувати поширення атаки й щоб не постраждали інші сервіси та ресурси.

Також Андрій Кузміч підтвердив, що немає доказів того, що:

  • відбувся витік персональних даних українців;
  • змінили контент реєстрів.

«Проте кібератака викрила декілька проблем, про які йшлося вже багато років і які залишаються невирішеними… Саме час знов про них нагадати. Адже доки ми як країна не змінимо свого ставлення до кіберзахисту, ми щодня піддаватимемо ризику сам факт свого існування», – додав Андрій Кузміч.

Керівник Держспецзв’язку наголосив на незахищеності інформаційних систем.

«Організації, які мали розроблену й хоча б частково впроваджену комплексну систему захисту інформації (КСЗІ) або систему управління інформаційною безпекою (СУІБ) більш захищені, реагують й відновлюються значно швидше ніж ті, які їх не мають», – пояснив Андрій Кузміч.

Ми публікували хроніку кібератаки на вебресурси держустанов.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь