Спецпроєкти

Динозаври 150 мільйонів років тому хворіли на ГРВІ


Під час дослідження скам’янілостей динозавра пізнього юрського періоду вчені виявили в нього ознаки гострої респіраторної інфекції. Імовірно, тварина страждала від кашлю, чхання та лихоманки. 

Про це пише The Guardian. 

Подробиці 

Палеонтологи досліджували кістки шиї диплодокового динозавра, рештки якого були знайдені в штаті Монтана (США) 30 років тому. Під час огляду останків учені помітили дивні нарости на кістках шиї, зовні схожі на броколі. 

Палеонтолог Кері Вудрафф заявив, що подібних аномалій ніколи раніше не бачив, тож він звернувся по допомогу до інших дослідників, розмістивши відповідний пост у соціальних мережах. 

У процесі подальшого розслідування було виявлено, що динозавр мав ГРВІ. Зазначено, що ці утворення дуже схожі на нарости в сучасних птахів, які постраждали від респіраторної інфекції, а для підтвердження діагнозу була проведена комп’ютерна томографія. 

Виявилося, що нарости розміщувались у ділянках, прикріплених до повітряних мішків, що були частиною дихальної системи динозавра. Аномалії могли виникнути у відповідь на аспергільоз, який спричиняється вдиханням спор цвілі. 

Це перший в історії випадок підтвердження ГРВІ в динозаврів.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь