Спецпроєкти

Книжки, видані в Україні під час війни


Навіть під час війни наші незламні люди знаходять сили відроджувати культуру і видавати книжки. bit.ua ділиться кількома новинками, які були надруковані вже після 24 лютого 2022 року.

«Camera lucida. Нотування фотографії»

Автор: Ролан Барт
Видавництво: MOKSOP
Ціна: 290 грн

«Camera lucida. Нотування фотографії» — хрестоматійне дослідження французького філософа Ролана Барта, присвячене фотографічному медіуму. Остання книга в доробку Барта, опублікована за декілька місяців до його смерті.

Барт досліджує природу фотографічного медіума і водночас рефлексує на смерть матері, чий образ намагається відшукати в її дитячому знімку. Емоційна напруга, з якою автор переживає смерть близької людини, перетворює культурологічний аналіз фотографії на феноменологічний.

Донедавна текст ніколи не перекладали українською. Лише у квітні 2022-го перший український переклад побачив світ.

У книзі є така сторінка:

«Про тиранію. Двадцять уроків двадцятого століття» (графічна версія)

Автори: Тимоті Снайдер, Нора Круґ
Видавництво: «Видавництво», «Човен»
Ціна: 210 грн

У березні 2022 року вийшла графічна версія праці американського історика Тімоті Снайдера «Про тиранію. Двадцять уроків двадцятого століття». Вона втілена знаною німецько-американською авторкою та ілюстраторкою Норою Круґ.

Текстова версія цієї книжки уже виходила українською у 2018 році в перекладі Олесі Камишникової у видавництві «Медуза» і зараз є бібліографічною рідкістю.

Для графічного видання Олеся допрацювала свій переклад, оскільки важливо було зберегти афористичність українського викладу.

«Про тиранію» – це актуальний та лаконічний екскурс у двадцяте століття, найтемніші моменти якого ілюструють уроки протистояння сучасному авторитаризму у переконливій та доступній формі. Тімоті Снайдер звертає увагу на світові тенденції підваження демократії та пише про громадянську відповідальність за теперішні історичні процеси.

«Природа існування (у 2-х томах)

Автор: Джон Еліс МакТаґарт
Видавництво: «Темпора»
Ціна: 620 грн

«Природа існування» — magnum opus британського філософа Джона Еліса МакТаґарта (1866–1925).

Філософська система МакТаґарта, викладена у двотомнику, є чи не останньою охопною та фундаментальною філософською доктриною, де послідовно й сукупно розповідається про природу часу, проблеми існування/неіснування матерії; людину як нематеріальна самість; проблемусприйняття (видимість і реальність), любов як єдине емотивне відношення в абсолютній реальності, Бога і безсмертя, добро і зло, питання цінності в універсумі та інші.

Де ж ти дівся, світе мій прекрасний?

Авторка: Саллі Руні
Видавництво: Видавництво Старого Лева
Ціна: 250 грн

Третій роман авторки, яку називають «Селінджером для міленіалів» – про чотирьох молодих інтелектуалів, які пізнають цей світ і намагаються знайти спільну мову між собою, паралельно розбираючися в непростих стосунках. Герої – такі ж звичайні, як і ми з вами: не розуміють, що робити зі своїми проблемами та (іноді) взагалі не знають, як жити це життя.

«Вірші останньої ночі на Землі»

Автор: Чарльз Буковскі
Видавництво: «П’яний корабель»
Ціна: передзамовлення – 650 грн, звичайна ціна – 800 грн

Остання книжка в нашому списку, яку поки що можна тільки передзамовити. Це переклад збірки Буковскі, яка вперше була опублікована у 1992-му, за два роки до смерті автора. Вперше перекладається українською.

Ось кілька сторінок з книжки:

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь