Спецпроєкти

Дві українські короткометражки покажуть на кінофестивалі Palm Springs ShortFest у Каліфорнії


Одразу два фільми виробництва українського кінопродакшену ForeFilms потрапили до конкурсної програми Міжнародного короткометражного кінофестивалю у Палм-Спрінгс, Каліфорнія.

Короткометражні стрічки «Оператор Вікторія» та «Джордан 96» відібрали з декількох тисяч робіт разом із 300 фільмами з усього світу.

Про українські короткометражки, які відібрали для конкурсу

Короткометражний фільм Анни Яценко «Оператор Вікторія» – про операторку кол-центру Служби психологічної підтримки, яка перебуває в токсичних стосунках із наркозалежним чоловіком. Працюючи вночі, вдень вона контролює життя свого чоловіка, коли її син живе із деспотичною матір’ю Вікторії. Вікторії потрібно врешті-решт обрати, для кого жити – для чоловіка, для сина або для себе.

«Коли я задумувала цей фільм, я і сама знаходилась в життєвій кризі, як то кажуть. Багато хто з режисерів створює кіно як пропрацювання свого життєвого досвіду. Вже працюючи над фільмом із командою, я дізналася, що я не одна “заблукала” і шукаю виходу із кризи. А тепер вже і глядачі можуть отримати цей психотерапевтичний досвід і відповіді, або ж прийдуть до запитань у власному житті», – зазначила Анна Яценко.

Світова прем’єра «Оператора Вікторії» відбулася у 2021 році на фестивалі класу А – POFF Shots Tallins Black Nights. Зараз стрічка мандрує кінофестивалями.

Фільм «Джордан’96» – дебют режисерки Катерини Лесик. Стрічка розповідає реальну історію, яка трапилась з батьками авторки напередодні її народження. Дія фільму розгортається у середині 90-х у провінційному містечку. 18-річний Андрій допомогає у пошуках зниклого друга-однокласника Жені, батько якого – місцевий кримінальний авторитет.  Він не відпустить Андрія, поки не дізнається правди.

«Я дуже рада, що імена українських режисерів продовжують звучати у світі, а українські фільми — жити своє життя на великих міжнародних екранах. Зараз, як ніколи, важливо, щоб іноземний глядач чув і бачив нас”, — прокоментувала Катерина Лесик.

Обидві стрічки створювались за підтримки Держкіно України.

Про фестиваль

Міжнародний короткометражний фестиваль у Палм-Спрінгс (The Palm Springs International ShortFest) — один з найбільших кінофестивалів короткометражного кіно у світі. У його межах демонструються короткометражні фільми різних жанрів( ігрові, документальні, анімовані) з різних країн світу.

Переможці фестивалю автоматично отримують номінацію на премію «Оскар» та BAFTA Awards.

Раніше ми писали, що в Києві відновлює роботу KINO42.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь