Спецпроєкти

Букмекер 1XBet продовжує працювати в росії. Він також має ліцензію на роботу в Україні


Розслідування InformNapalm доводить, що букмекер 1XBet продовжує працювати в росії, водночас має ліцензію на роботу в Україні. Це означає, що компанія може отримувати особисті дані українців, які згодом використовуватимуться в рф.

Деталі

Представники міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm 21 липня опублікували матеріал про 1XBet. В ньому йдеться про те, що компанія продовжує вільно працювати в росії.

У березні 1XBet отримала ліцензію на роботу в Україні. Тоді стверджувалося, що букмекер з росією не співрпрацює. Ліцензію для роботи в Україні видали за протекції першого заступника голови Консультативно-експертної ради українського регулятора азартних ігор Бориса Баума.

4 липня спікер спільноти InformNapalm Михайло Макарук опублікував відео, на якому під прапорами 1xBet російський реп-виконавець заявляє – в розбомблених армією рф дитячих садках в Маріуполі «сиділи пацани з Азова». У ролику також йдеться, що українці нібито «бомбили старих, дітей і пох** кого» на Донбасі. Запис датовано 29 травня 2022-го.

Підтверджують перебування 1XBet в рф банківські операції. Платежі для букмекера проводять «МТС-Деньги», «Сбербанк Росії», «Тінькофф», «АльфаБанк», «Qiwi» та інші російські банки та платіжні системи. Це дані російського телеграм-каналу Badbank, який спеціалізується на публікації зливів про банки, що займаються еквайрингом платежів казино.

Згідно з припущеннями розслідувачів, 1XBet зацікавлений в отриманні особистих даних українців. Відповідно до українського законодавства оператори мають ідентифікуваи гравців. А з базою даних українців, які можуть зокрема і програвати великі гроші, рф може вербувати агентів на нашій території, які збиратимуть інформацію для її спецслужб.

Поки що ліцензію 1XBet не анульовано. Волонтери зазначають, що з ситуацією вже почала розбиратися СБУ.

Нагадаємо, що торгові марки 1XBET були видані у 2015 році за заявою компанії 1ІксКорп Ен.Ві, зареєстрованої на острові Кюрасао, а власником реєстрації вказана кіпрська «Навасард Лтд». Власниками компанії є росіяни Роман Семіохін, Сергій Каршков і Дмитро Казорін.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь