Спецпроєкти

Фестиваль анімації LINOLEUM 2022: дата, програма і офіційний трейлер


В умовах повномасштабної війни в Україні фестиваль відбудеться онлайн з 7 по 11 вересня. Тема цьогорічного фестивалю – «Неприйнятний контент». Саме під такою позначкою соціальні мережі ховають більшість доказів злочинів росіян проти мирного населення України.

Програма фестивалю та трейлер

Відповідь на «культуру поза політикою» є  у фестивальному трейлері LINOLEUM 2022. Режисерками та аніматорками виступили відомі стріт-арт художниці сестри Фельдман.

Над звуком працював КBT, а сам концепт належить Mate Agency.

Усі фрази, якими спілкуються герої трейлеру – це реальні цитати росіян: відомих інтелектуалів, блогерів-мільйонників, культурних діячів, спортсменів і «простих» коментаторів із соцмереж.

Покази конкурсної та позаконкурсної програм пройдуть ексклюзивно онлайн на платформі давнього друга та партнера фестивалю – медіасервісу MEGOGO.

Анімаційні короткометражки можна буде переглянути з 7 по 11 вересня безкоштовно та без реєстрації у будь-який час. Частина фільмів доступна для перегляду на територіях країн Польщі, Естонії, Словаччини, Чехії, Латвії, Литви та Румунії. Решта буде доступна виключно для України.

На глядачів LINOLEUM 2022 чекає міжнародний конкурс, що складається з п’яти блоків показів авторської анімації:

 • «Женці», де сторінки підручника з історії, реальної та вигаданої, оживають під шкірою і відгукуються у серці;
 • «Вище суспільство» – про зміну ролей, переосмислення себе, двобій із суспільством на тлі наближення апокаліпсиса. Автори ставлять питання, чи можливо зберегти в собі людину, коли світовий порядок все перевертає навспак?
 • «Моя війна» вчить збирати уламки історій докупи. Розміновувати сенси. Звільняти окуповані словники. Воювати забороненим зображенням.
 • «Дивацтво напоказ» демонструє, як викривлені часопростори та зміщені темпоритми утворюють сюрреалістичне плетиво між колишніми коханцями, теперішніми друзями, майбутніми ворогами та одвічними самітниками.
 • «Любов не розірве нас на шматки» намагається не дивувати тим, що одна розгублена кізонька може змінити реальність, шина від автівки – життя хлопчика, а рамка від фото – теплий серпневий вечір.

Серед учасників програми: Франція, Німеччина, Австрія та Португалія, а ще США, Туреччина, Ізраїль та Іран, й багато інших. Усього 36 фільмів з 18 країн світу розкажуть наче далекі, але дуже зрозумілі історії кожному з нас.

Також в рамках фестивалю відбудеться конкурс комерційної анімації, в якому особливої уваги заслуговує цілий блок проєктів українських аніматорів та режисерів, які все більше захоплюють внутрішній та впевнено виходять на міжнародний ринок. 

На жаль, через повномасштабну війну в Україні та суміжні з цим обставини, цьогоріч український конкурс проходити не буде. Але на глядачів чекає спеціальний показ «Українські голоси», в якому пліч-о-пліч будуть представлені як роботи досвідчених українських аніматорів, так і нові обличчя вітчизняної анімації.

Позаконкурсна програма:

 • вже традиційний для фестивалю блок фільмів «Ladies first» створений жінками про жінок;
 •  експериментальна анімація та відеоарт;
 • чотири блоки національної анімації від справжніх друзів України – це блоки польської, британської, латвійської та естонської анімації;
 • чотири блоки дитячої анімації для кожної вікової категорії від 2 до 16 років;
 •  анімація створена дітьми з усього світу, в тому числі й українськими;
 • спеціальний проєкт цього року – I’M FINE! (ВСЕ ГАРАЗД).

I’M FINE! (ВСЕ ГАРАЗД!) –  це рефлексія на тему емоційного вигорання від кращих творців авторської анімації, проєкт складається з двох програм показів короткометражної анімації:

 • однойменна I’M FINE!, яка зібрала найбільш влучні художні висловлювання на тему емоційного вигорання та творчої кризи;
 • Sensitive Content («Неприйнятний контент»), що на прикладі іноземних фільмів зображає усі жахіття війни та травми, які вона залишає по собі.

Також в межах проєкту пройдуть серії онлайн-лекцій на тему вигорання та того, як його попередити. Реалізація проєкту стала можливою за підтримки Британської Ради у межах Сезону культури Велика Британія/Україна.

Окрім онлайн-лекцій на тему вигорання, вже традиційно в рамках фестивалю запланований великий блок освітньої програми.

Всі лекції та майстер-класи можна буде переглянути у Відеобібліотеці Projector, що цьогоріч виступила освітнім партнером LINOLEUM. Лекції можна буде переглянути безкоштовно за попередньою реєстрацією з будь-якої точки світу з 7 по 11 вересня. 

Долучитися до підтримки міжнародного анімаційного фестивалю LINOLEUM цього року може кожен. Через війну фестиваль втратив своє фінансування та існує лише завдяки ентузіазму його творців та допомозі його друзів. Організатори фестивалю закликають українців підтримати донатом розвиток медіамистецтва та сучасної культури в Україні.

Підтримате фестиваль LINOLEUM можна за посиланням

Cлідкувати за новинами проєкту можна на сайті та в соціальних мережах фестивалю – фб, інстаграм

Фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM – найбільший показ авторської анімації в Україні. Фестиваль складається з конкурсних програм, серії майстер-класів та лекцій від професіоналів індустрії, показів експериментальної анімації та відеоарту, тематичних позаконкурсних скринінгів та дитячої програми. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь