Спецпроєкти

«I’M FINE!»: українці та британці ініціювали спільний культурний проєкт про емоційне вигорання


Проєкт I’M FINE! (ВСЕ ГАРАЗД!) концентрується на тому, як зберегти психічне здоров’я й залишатися мотивованими та працездатними у світі, який змінюється щохвилини.

I’M FINE! – це рефлексія на тему емоційного вигорання від кращих творців авторської анімації. Окрім анімаційних фільмів, проєкт презентує серію інтерв’ю з митцями, що діляться своїм досвідом щодо переживання емоційного вигорання, а також воркшопи та майстер-класи присвячені цьому питанню. 

I’M FINE! ініціювали програмна директорка українського анімаційного фестивалю LINOLEUM Анастасія Верлінська та засновник британського видання Skwigly Animation Magazine Аарон Вуд ще до відкритого воєнного нападу росії на Україну 24 лютого 2022 року. Проте у контексті повномасштабної війни проєкт не лише не втратив актуальності, але й набув нових сенсів. 

«Зараз, коли війна триває п’ятий місяць, жах, стрес та втома роблять свою роботу, тому питання вигорання є не менш гострим, аніж у мирний час. Сподіваюся, що фільми які ми зібрали разом з Аароном, та лектори, що погодилися взяти участь у проєкті, допоможуть вирівняти емоційний фон наших майбутніх глядачів та учасників. Особисто мені це допомогло», – Анастасія Верлінська.

I’M FINE! складається з двох програм показів короткометражної анімації:

  • однойменна I’M FINE!, яка зібрала найбільш влучні художні висловлювання на тему емоційного вигорання та творчої кризи;
  • Sensitive Content (Неприйнятний контент), що на прикладі іноземних фільмів зображає усі жахіття війни та травми які вона залишає по собі.

Крім показів, в межах проєкту пройдуть серії онлайн-лекцій на тему вигорання та того, як його попередити. Особливої уваги заслуговує лекція від двократної номінантки на премію «Оскар», британської режисерки Джоанни Квін, яка поділиться власним досвідом подолання творчої кризи.

Джоанна та інші лектори розкажуть як обходитися з різними емоційними станами, гнітючими думками та переживаннями, як подолати колективну травму війни, а також проведуть воркшопи з арттерапії для людей різних вікових груп, що постраждали під час війни.

Лекції будуть доступні для перегляду у відеобібліотеці Projector.

Перший показ програми I’M FINE! відбудеться 27 серпня у рамках британського фестивалю Chichester International Film Festival.

Обидві програми I’M FINE! та Sensitive Content можна буде переглянути на MEGOGO під час фестивалю LINOLEUM, що пройде онлайн з 7 по 11 вересня. Тоді ж відбудуться лекції та майстер-класи. 

Слідкувати за новинами проєкту можна на сайті та в соціальних мережах фестивалю: фейсбуці та інстаграмі

I’M FINE! — проєкт фестивалю актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM та британського видання Skwigly Animation Magazine, який реалізується за підтримки Британської Ради у межах Сезону культури Велика Британія / Україна.

Фестиваль актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM — найбільший показ авторської анімації в Україні. Фестиваль складається з конкурсних програм, серії майстер-класів та лекцій від професіоналів індустрії, показів експериментальної анімації та відеоарту, тематичних позаконкурсних скринінгів та дитячої програми.

Раніше ми повідомляли, що Сергій Жадан став лауреатом німецької премії Ганни Арендт.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь