Спецпроєкти

Нацбанк змінив офіційний курс гривні до долара і запровадив нові обмеження


Національний банк України з 9:00 21 липня скоригував офіційний курс гривні на 25% до 36,56гривні за долар. Також в НБУ запровадили нові обмеження щодо зняття готівки і розрахунку за кордоном. 

Подробиці

У Нацбанку заявили, що рішення ухвалено з огляду на зміну фундаментальних характеристик економіки України під час війни та зміцнення долара до інших валют.

Представники банку додають, що зміна курсу може допомогти збільшити конкурентоспроможність українських виробників, зблизити курсові умови для різних груп бізнесу та населення та підтримати стійкість економіки в умовах війни.

Відсьогодні Національний банк України також дозволяє банкам продавати безготівкову валюту із подальшим розміщенням на депозит на строк від трьох календарних місяців без права дострокового розірвання у межах щомісячного ліміту в еквіваленті 50 тис. грн.

Які обмеження запроваджують?

Із 21 липня:

  • Запроваджується щотижневий ліміт на зняття готівки з гривневих платіжних карток за кордоном: еквівалент 12,5 тис. гривень. Обмеження на зняття готівки на місяць залишиться таким, як і раніше – до 50 тис. гривень.
  • Зменшено щомісячний ліміт на P2P перекази громадян за кордон із гривневих платіжних карток українських банків – зі 100 тис. грн до 30 тис. грн;
  • Установлено щомісячний ліміт на розрахунки за кордоном із використанням гривневих платіжних карток – максимум 100 тис. грн з усіх рахунків клієнта в банку, відкритих у національній валюті.

Раніше ми повідомляли, скільки українці можуть заробляти за кордоном.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь