Спецпроєкти

Купили чи орендували? А хіба нам не надають супутнікові знімки? Відповіді на часті питання про супутник ICEYE


18 червня Сергій Притула розповів, на що пішли кошти, зібрані в межах проєкту «Народний Байрактар». Оскільки компанія «Байкар» надала Україні свої безпілотники безкоштовно, кошти вирішили витратити на інші потреби ЗСУ. 

Фонд Притули уклав угоду про купівлю радарного супутника ICEYE, а також річного доступу до знімків сузір’я супутників. 

Оскільки щодо супутника є багато питань, на них вирішили відповісти засновник компанії EOSDA Макс Поляков та інші представники команди. Компанія була залучена до укладання угоди між ICEYE та Благодійним Фондом Сергія Притули.

Відповіді на поширені питання щодо супутника ICEYE

Супутник купили чи орендували?

Українська сторона отримує супутник і доступ до бази даних сузір’я супутників. Коли спливе термін доступу до даних, супутник залишається у власності України до закінчення терміну функціональності на орбіті.

Чому ми просто не можемо далі отримувати знімки від іноземних партнерів, як було раніше?

Можемо. Відмінність у тому, що партнери надають знімки часто зі значною затримкою. Завдяки нашому супутнику отримання знімків наближено до режиму реального часу.

Придбаний супутник працює над територією України виключно для досягнення цілей та виконання задач ЗСУ.

Супутникові знімки території нашої країни отримує лише українська сторона як власник супутника, тому доступ є ексклюзивним. 

Як часто робитимуть супутникові знімки?

Супутник пролітає над нашою територією двічі на добу. В інший час можна отримувати знімки з інших SAR супутників сузір’я ICEYE, які щодня літають над Україною.

Компанія володіє понад 18 супутниками, які, пролітаючи над нашою територією, можуть сукупно робити близько 36 знімків на добу. 

Про якість знімків

Технологія SAR дозволяє робити знімки вдень, вночі, при хмарності, туманах та інших несприятливих погодних явищах. Радіохвилі супутників пробиваються через дим та попіл.

Роздільна здатність – від 0,5 метра до 1 метра залежно від площі охоплення знімка. 1 знімок може охоплювати площу до 225 кв. кілометрів. 

Якщо із супутником щось станеться – наприклад, він вийде з ладу?

Супутник застрахований компанією ICEYE. У разі технічної несправності компанія-продавець надає ідентичний супутник.

Довідково

Макс Поляков – міжнародний підприємець у сфері космічних технологій та IT, доктор економічних наук та громадський діяч. Керівний партнер інвестиційного фонду Noosphere Ventures, а також засновник компаній Firefly Aerospace, EOS Data Analytics, SETS, Renatus, Maxpay та інших. Ідейний засновник ГО «Асоціація Ноосфера». 

EOS Data Analytics – частина інвестиційного портфоліо Noosphere Ventures – глобальний постачальник супутникової аналітики на основі штучного інтелекту. 

Фото: ICEYE

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь