Спецпроєкти

LINOLEUM 2022 оголосив переможців. Ґран-прі фестивалю – у польської стрічки про апокаліпсис


Цьогорічний фестиваль LINOLEUM відбувся онлайн. У міжнародному конкурсі за головний приз змагалися 36 робіт від учасників Берлінале, Канн, Венеції та Ансі.

Хто став тріумфатором фестивалю?

Ґран-прі фестивалю LINOLEUM 2022 за «силу художнього висловлювання, захопливі сцени, візуальне розмаїття та потужне послання» отримав анімаційний фільм «Неможливі фігури та інші історії I» режисерки Марти Паєк (Польща).  

«Цей фільм починається з великого вибуху та розповідає історію людства. Ми відчайдушно накопичуємо, купуємо, володіємо все новими й новими речами попри ціну та свободу, якими ми жертвуємо. Це історія експлуатації Землі, але й також оповідь про розвиток тоталітаризму, що прагне сильних лідерів та появи нових кращих людей у новому кращому світі за будь-яку ціну», – наголосили членкині журі.

Нагороду за найкращий фільм у конкурсі комерційної анімації здобула робота Miranda! – El arte de recuperarte режисера Данте Сабайа (Аргентина).

Спеціальну відзнаку журі «За абсолютно особливу естетику, що виходить за межі традиційного, за надзвичайну увагу до деталей і просто за унікальність» отримав музичний кліп Black midi – Welcome to Hell режисерів Ґустава Холтенеса та Севі Іко Домочевські (Іспанія).

За п’ять днів фестивалю LINOLEUM гості побачили 244 фільми на MEGOGO та відвідали 9 онлайн майстер-класів у відеобібліотеці Projector. Офлайн-покази спеціальних програм відбулися у Києві та Харкові, а за тиждень, 17-18 вересня пройдуть у місті Чернівці.

Цього року LINOLEUM мав відбутися повністю офлайн у 11 містах України, серед яких Маріуполь та Херсон. Через війну, яку розв’язала рф, цього не сталося.

LINOLEUM – найбільший показ авторської анімації в Україні. Його ціль – промотування незалежної анімації та створення сприятливих умов для розвитку анімаційної та суміжних індустрій в Україні. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь