Спецпроєкти

87% жінок-підприємиць відзначають, що в Україні є можливості розвитку – дослідження


Стан та перспективи жіночого підприємництва у 2022 році проаналізував Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».   

Основною характеристикою українського бізнесу підприємиці визначають непрогнозованість та невизначеність. Така тенденція спостерігається протягом останніх трьох років з початку пандемії Covid-19.

55% жінок продовжують свою діяльність, хоча поки не визначені щодо подальших перспектив, 23% оцінюють свій стан як «залишились на плаву». Повністю зупинили свою діяльність лише 6% опитаних.

95% респонденток відчувають вплив війни на підприємницьку діяльність. Значна частина опитаних вбачає горизонти розширення, зокрема на іноземних ринках. Кожна третя жінка-підприємиця розглядає для себе можливість експорту в майбутньому.

Росте увага жінок до підвищення кваліфікації та новин у бізнес-світі. Сьогодні 60% опитаних відвідують бізнес-тренінги, що майже вдвічі більше, ніж рік тому. Підприємиці більше слідкують за трендами галузі та налагоджують зв’язки. 

Сучасне підприємництво молодшає: кількість жінок-підприємиць до 35 років збільшилась на 7% порівняно з 2021 роком. Цьогоріч також стало трохи менше власниць бізнесу віком від 40 років, переважна більшість яких працює у постраждалих внаслідок війни регіонах України. 

Тим не менше, 9 з 10 жінок стверджують, що  можливості для розвитку підприємництва в Україні є.

Щоб подолати кризу, підприємиці переформатовують бізнес, переходять на e-commerce та продажі онлайн, релокують підприємства  та оптимізують витрати. Масштабування, нарощування бази клієнтів та збільшення прибутковості є ключовими цілями.

Раніше ми розповідали про маркетплейс допомоги жінкам з добіркою ініціатив, які підтримують українських жінок та надають їм допомогу.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь