Спецпроєкти

Більш ніж 144 тисячі українців поїхали до Великої Британії з 24 лютого


У Велику Британію з 24 лютого приїхало понад 144 тисячі українців, рятуючись від повномасштабної війни, повідомляє The Guardian.

Понад 104,1 тисяч наших співгромадян прибули до Великої Британії як біженці. Знайти тимчасовий притулок у британських родинах зокрема допомогла програма Homes for Ukraine, розроблена з початку повномасштабного вторгнення.

Також ще 40 тисяч українців приїхали до родичів.

З якими проблемами стикаються українці та британці

«Ми ніколи не робили нічого такого масштабу. Kindertransport привіз сюди близько 10 000 дітей у 1939 році. 144 000 людей лише за шість місяців – це неймовірно», – каже засновник Sanctuary Foundation Кріш Кандіа. Фонд цьогоріч допомагає налагодити контакт між британцями, що готові прийняти біженців, та українцями, які потребують тимчасового притулку.

Велика програма Homes for Ukraine цьогоріч покаже свою життєздатність, наголошують у The Guardian. Громадянам України змогли надати тимчасове житло у британських родинах на пів року – цей час вже минув, і деякі британці готові й надалі надавати прихисток. Втім, вони побоюються, що надзвичайна домовленість стає постійною.

Деяким українцям просто нема куди подітися: вони не мають коштів для самостійної оренди житла у Великій Британії, навіть попри те, що вже знайшли роботу в іншій країні. У деяких містах, наприклад, Брістолі, українцям запропонували гарантію орендної плати, а орендодавцям обіцяли виплату подяки у розмірі 1000 фунтів стерлінгів; у Вілтширі рада внесе заставу та місячну орендну плату від імені українських біженців.

Втім, подібний підхід поки не запроваджено на національному рівні, тож з проблемами продовжують стикатися і родини, які прийняли українців, і самі українці, які вимушено покинули дім через повномасштабне вторгнення рф.

Зараз кількість українців, що планують залишатися вдома попри ракетні атаки рф, проблеми з електрикою, світло- та водопостачанням, є доволі великою. Станом на кінець жовтня 65% не мали наміру змінювати місце проживання в разі блекауту. 14% мали намір їхати в інші області України чи за кордон і ще 20% не визначилися.

Повномасштабна війна вплинула на ринок праці в Україні: через вторгнення російської федерації п’ять мільйонів українців втратили роботу.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь