Спецпроєкти

Український фільм «Памфір» може отримати премію Європейської кіноакадемії. Які ще стрічки номіновані?


Європейська кіноакадемія оголосила український фільм «Памфір» одним із шести номінантів на European Discovery  – Prix FIPRESCI. Номінації були визначені комітетом, до складу якого входили члени Європейської кіноакадемії та представники Міжнародної федерації кінокритиків.

Подробиці

Події фільму «Памфір» розгортаються на заході Україні напередодні традиційного карнавалу Маланки. Памфір повертається до своєї родини після довгої розлуки. Коли його син влаштовує підпал у молитовному домі, герой звертає на ризикований шлях, наслідки якого можуть бути незворотними.

За словами режисера фільму Дмитра Сухолиткого-Собчука «Номінація в EFA (Європейської кіноакадемії), номінація – це ще один вагомий привід заявити на міжнародній арені про силу українського духу».

На премію European Discovery Prix FIPRESCI також номіновані такі стрічки:

  • «Цензорка», режисер Петер Керекеш (Словаччина, Чехія, Україна);
  • «Любов за словами Далви», режисерка Еммануель Ніко (Бельгія, Франція);
  • «Інші люди» (Inni ludzie), режисерка Александра Терпінська (Польща, Франція);
  • «Маленьке тіло» (Piccolo corpo), режисерка Лаура Самані (Італія, Словенія, Франція);
  • «Сонце» (Sonne), режисерка Курдвін Аюб (Австрія).

Переможці будуть оголошені під час 35-ї церемонії нагородження European Film Awards, яка відбудеться в Рейк’явіку (Ісландія) 10 грудня 2022 року. Нагорода European Discovery Prix FIPRESCI щорічно вручається в межах European Film Awards за найкращий дебютний повнометражний фільм.

Світова прем’єра «Памфіру» відбулася в травні 2022 року у програмі Каннського міжнародного кінофестивалю, національна прем’єра – на кінофестивалях у більш ніж в 25-ти країнах світу. В Україні фільм можна буде подивитися в кінотеатрах у 2023 році.

Раніше ми розповідали про відкриття Київського тижня критики та номінантів премії «Кіноколо». 

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь