Спецпроєкти

В Англії засудили двох екоактивістів, що приклеїлися до картини Ван Гога


Двоє учасників акції «Just Stop Oil» були визнані винними у пошкодженні рами картини «Персикові дерева у цвіту» Вінсента Ван Гога після того, як приклеїли себе до неї.

Про це повідомляє BBC.

Подробиці 

22-річний Луїс Маккеччі та 23-річна Емілі Броклбенк завдали збитків на суму близько 2000 фунтів стерлінгів рамі картини «Персикові дерева у цвіту» в лондонській галереї Courtaul.

Маккеччі був ув’язнений на три тижні, в той час як Броклбенк отримала умовний термін.

Емілі Броклбенк у суді сказала, що не бажала пошкодити картину, адже клей можна легко здерти. Луїс Маккечні порівняв свою акцію в галереї з діями лідера руху за громадянські права Мартіна Лютера Кінга у США.

Голова окружного суду Ніта Мінхас, виносячи свій вердикт у Вестмінстерському магістратському суді, сказала: «Рама 18-го століття, якій сотні років, була безповоротно пошкоджена. Вона не в тому стані, щоб повернутися до свого первісного вигляду».

За останні тижні відбулося кілька подібних протестів з боку кліматичних активістів.

Раніше ми розповідали, як кліматичні активісти облили чорною фарбою картину Густава Клімта «Смерть і життя». Представники організації заявили, що таким чином протестують проти буріння нафтогазових свердловин, що є «смертним вироком для людства».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь