Спецпроєкти

Скільки українців вірять у перемогу у війні проти росії: опитування


Більшість українців вірять, що Україна зможе відбити напад росії. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг».

97% опитаних висловили впевненість, що Україне переможе в повномасштабній війни.

Значна кількість респондентів – дві третини – очікують, що наступний 2023 рік буде кращим за попередній. 12% вважають, що рік буде таким самим, 16% – гіршим.

Також майже 90% дивляться у 2023 з оптимізмом, лише 6% з песимізмом.

За останній рік більше позитивних оцінок зафіксовано щодо політичної ситуації (близько половини зазначили, що вона покращилася) та відчуття впевненості у майбутньому (майже 40% опитаних зазначили про покращення).

Щодо оцінки власного здоров’я дві третини зазначили про відсутність змін, третина – про погіршення.

Найгірше опитані оцінили економічну ситуацію в країні: 80% зазначили про погіршення, 10% заявили, що нічого не змінилося, і тільки 6% вважають, що ситуація покращилася. Про погіршення матеріального становища родини розповіли 60% респондентів.

Найкраще українці оцінюють обороноздатность країни (90%) та її міжнародний імідж (86%).

У сфері свободи слова і демократії половина опитаних не відчули змін, 34% вважають, що тут ситуація покращилася, 12% – погіршилася.

Щодо інших питань: українці не помітили покращення стану доріг, прогрес в боротьбі з корупцією, якість медичного забезпечення та житлово-комунальних послуг. Натомість є проблеми з цінами на товари і ліки (про це заявили 94%), можливостями пошуку роботи (72%) та якістю освіти (55%).

Респонденти: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%.  Терміни проведення: 20-21 листопада 2022.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь