Спецпроєкти

Сила брендів та підтримка українського: як війна змінила споживчу поведінку українців у 2022 – дослідження


Компанія Gradus Research дослідила, чи залишаються українці вірними улюбленим брендам, що для них зараз є ключовим у виборі товарів та чи планують вони свої покупки заздалегідь. 

Подробиці

Аналіз результатів дослідження продемонстрував такі зміни споживчої поведінки за останні 10 місяців:

  • Раціоналізація попиту продовжується

Обставини змушують бути українців більш раціональними у споживанні. 

Брак роботи (37% населення залишаються непрацевлаштованими) та зниження рівня доходів, про яке заявляє 78% громадян, змушують купувати дешевші бренди (64% опитаних). Водночас майже п’ята частина населення (18%) може собі дозволити купувати більш дорогі бренди.

Більше споживачів планують покупки заздалегідь (76%), і лише 15% ухвалюють рішення про купівлю товару спонтанно.

  • Сила брендів має значення

54% опитаних звертають увагу на бренд. Інша третина населення (33%) стверджує, що після початку повномасштабної війни росії проти України бренд товару не має для них жодного значення.

55% тих, хто продовжує купувати знайомі бренди, роблять це через позитивний досвід від покупки товарів саме цих брендів.

Перевагу віддають покупкам в супермаркетах і магазинах, тобто місцям продажу брендованої продукції, а не ринкам — 74% опитаних проти 16%. 

Половина українців (48%) схильна робити покупки у своїх улюблених точках продажу, а інші 41% обирають для здійснення покупок зручні варіанти дорогою, не прив’язуючись до звичного місця.

  • Попит на українські бренди стабільно зростає

Підтримка українських виробників є важливим фактором вибору для більшості українців ще з початку повномасштабної війни росії проти України. 

Наразі 69% опитаних українців заявляють, що свідомо обирають продукцію українських брендів. А 56% тих, хто почав купувати нові бренди під час війни, роблять це, щоб підтримати українських виробників.

Період проведення опитування: 6-7 грудня 2022 року серед 1000 респондентів.

Раніше ми розповідали, які роботодавці привабливі для міленіалів серед працевлаштованих жителів України, Польщі, Франції, Великобританії, Іспанії, Італії, Німеччини та Нідерландів.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь