Спецпроєкти

Українське Різдво: Музей Івана Гончара влаштовував онлайн-виставку на підтримку ЗСУ


Напередодні Різдва Музей Івана Гончара відкриває онлайн-проєкт «Українське Різдво» на підтримку ЗСУ. Сім розділів про головне зимове свято охоплюють різні сторінки історії, розповідаючи про справжнє українське Різдво.

Подробиці 

Онлайн-проєкт презентує понад 70 експонатів кінця XVII – середини XX століття з колекції Музею Івана Гончара. Серед них – традиційні різдвяні атрибути, записи автентичних колядок, давні світлини українців, предмети побуту й народного мистецтва. 

Виставка також включає сучасні вироби майстрів, які продовжують традицію.

«Ми створили цей проєкт, аби кожен українець міг відчути свято попри все. Комусь він нагадає про смак найсмачнішої у світі куті, яку готувала бабуся. Для когось він звучатиме найулюбленішою колядкою, яка повертає назад у дитинство. А для когось відкриє нове та незнане про українське Різдво», — коментує кураторка цифрових проєктів Музею Юлія Новосельцева.

Перегляд проєкту безоплатний, а умовну вартість квитка музей закликає перерахувати на підтримку армії та відновлення України. Виставку можна переглянути за посиланням.

Раніше ми розповідали, що Ukraїner створили серію документальних репортажів та книжку «Різдво та Маланка», де розповідають про автентичні традиції святкування українців. 

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь