Спецпроєкти

Мінцифра звернулася до Open AI з проханням розблокувати ChatGPT для українців


Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров звернувся до американської лабораторії з досліджень штучного інтелекту OpenAI з проханням надати Україні доступ до ChatGPT. Про це Федоров написав у своєму тг-каналі.

Також інформацію підтвердив заступник міністра Олександр Борняков.

«Розробку вже охрестили як одне з найкращих рішень в галузі штучного інтелекту, яке доступне широкому колу користувачів. Широкому, але не Україні. З невідомих причин наші громадяни не можуть отримати доступ до передових технологій. Ми надіслали офіційний лист-прохання прибрати Україну зі списку, але поки не отримали відповіді», — написав Борняков і опублікував документ-звернення до OpenAI.

Звернення до OpenAI з проханням розблокувати ChatGPT для України

GPT-3.5 – це оновлена технологія обробки мови. Восени 2022-го OpenAI представила чат-бот ChatGPT, який використовує цю технологію для написання текстів. Чат-бот може створити матеріал на основі даних, які йому нададуть – наприклад, видання dev.ua опублікувало текст про голову Мінцифри, «Армію дронів» і війну з рф, згенерований ChatGPT.

Технологія вже розглядається як потужний конкурент Google – вона може надавати якісніші відповіді на запити користувачів. Втім, поки вона не є досконалою і може пропонувати, наприклад, дискримінаційні тексти, тож потребує вдосконалення.

Доступу до ChatGPT немає в користувачів з України, росії та Ірану. Поки що невідомо причини рішення закриття доступу для нашої держави.

Про те, що штучний інтелект може «вбити» деякі популярні професії, говорять не вперше. Наприклад, у 2020-му штучний інтелект вперше написав колонку для The Guardian. Наскільки ШІ просунувся у написанні текстів, можете перевірити, пройшовши наш тест «Хто це написав – людина чи штучний інтелект?».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь