Спецпроєкти

«Памфірова Маланка»: в Українському Домі відбудеться виставка, що об’єднує кіно та народні традиції


З 27 січня по 19 лютого 2023 року в Українському Домі пройде виставка «Памфірова Маланка. Танець смерті та життя». Відвідувачі зможуть дізнатися історію автентичного обряда та традиційного костюма Маланки.

Подробиці 

На виставці буде представлено більше 40 костюмів та понад 100 обрядових масок, які були знайдені на ярмарках або створені для фільму «Памфір». 

Маланка – традиційний новорічний обряд з рядженими. Навколо обряду розвивається головна лінія фільму «Памфір».

Памфірова Маланка – це ніч-ініціація, коли герої зустрічаються зі своєю долею і навчаються приймати відповідальність за неї.

Куратор події Олексій Ананов пропонує зануритися до «Памфірової Маланки» через: 

  • кіносвіт фільму «Памфір»,
  • обряд Маланки,
  • містику карнавалу.

«Один із найяскравіших спогадів у моєму житті – коли мене дитиною залишили у селі у прадідуся та прабабусі, і у хату прийшла Маланка. Студентом я побачив Маланку у селі Красна – дикий, нестримний обряд. Це ніби транс, у який люди входять за своєю волею, елемент єднання із чимось пра-прадавнім, із якоюсь силою, яку вони не можуть пояснити», – розповідає Дмитро Сухолиткий-Собчук, режисер фільму «Памфір».

Світова прем’єра «Памфіру» відбулася в травні 2022 року у програмі Каннського міжнародного кінофестивалю, національна прем’єра – на кінофестивалях у більш ніж в 25-ти країнах світу. 

В Україні фільм можна буде подивитися в кінотеатрах з 23-го березня 2023-го. 

Раніше ми повідомляли, що Європейська кіноакадемія оголосила український фільм «Памфір» одним із шести номінантів на European Discovery  – Prix FIPRESCI.

 

Відкриття виставки: 26 січня о 18:00

Графік роботи:

Вт-Нд, 11:00-19:00

Вартість квитка 80 грн

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь